Chtěla bych se s vámi podělit o krásu starých exponátů panenek, které jsou v mnoha případech ještě i funkční. V druhé polovině srpna jsem navštívila výstavu nazvanou Víkend s panenkami v Rokycanech a nemohla jsem ani uvěřit, že toto ještě někde existuje. Výstavu právě uspořádal tento spolek Milovníci panenek. Desítka vystavovatelů nám dala nahlédnout do jejich zákulisí. A kdo to byl? Paní Jaroslava Faltová, předvedla domeček pro panenky, palouk s panenkami, šikmooké panenky a krásná byla i Maková panenka s motýli.

Paní Jaroslava Nagyová předvedla unikát panenek Hamiro, české sádrové panenky, Dubeny, miminka, německé i francouzské panenky, ale i panenky zn. Technoplast. Veronika Janurová se pochlubila průřezem panenek německých a českých, přidala medvídky a doplňky k panenkám. Monika Špotáková ukázala české celuloidové panenky, pěvecký sbor, německé a francouzské panenky, kočárky, a k tomu dodala medvědí rodinku.

K panenkám se dostala i děvčata z naší školní družiny v Berouně - Závodí. Koncem školního roku byla vyhlášena výtvarná soutěž na téma Moje panenka. Pochopitelně jsme nelenili a do výtvarného ztvárnění panenek jsme se vrhli. Naše obrázky pak putovaly dál a vítězem z naší družiny se stala Nikolka Levy. Blahopřejeme!

Autor: Květa Hrbáčková