A jak všechno probíhalo? Na tratě městského sprintu měřeného na elektronické čipy se vydalo na stovku běžců. Další čtyřicítka dětí si vyzkoušela sprint na začátečnických tratích. S výběrem tratí a základní o-instruktáží jim poradili přítomní trenéři.  

Organizátoři nezapomněli ani na nejmenší, pro které byl určen oblíbený zvířátkový orienťák. Děti razily do průkazky kontroly označené plyšovými zvířátky podle průkazky se zvířátky. Všichni úspěšní účastníci obdrželi v cíli sladkou odměnu, což některé děti nabudilo tak, že běžely několikrát.

Největší zábavou pro všechny věkové kategorie byl tentokrát O-Labyrint, postavený přímo na hřišti. Běželo se na čipy. Některé děti nešlo z bludiště dostat. Rekordmanem v počtu asi 15 běhů v labyrintu byl osmiletý Alex.

V rámci akce Otvírání studánek se uskutečnilo i soustředění žactva Středočeské oblasti. Trenéři z OK Dobříš postavili dopoledne pro žáky Středočechy měřené okruhy v lese nad Stříbrnou Lhotou. Tratě byly postaveny na téma Po stopách ŘOPíků, a tak účastníci při ražení kontrol v hlubokých prohlubních objevili i něco z historie.

Nad Stříbrnou Lhotou (a v okolí Mníšku p.B. i dál směrem ke Praze) je totiž v lese spousta velkých prohlubní - pozůstatků bunkrů - ŘOPíků - opevnění budovaného před 2.sv.válkou v rámci obranného valu kolem Prahy. Během války byly tyto bunkry odstřeleny, zůstaly jámy a zbytky materiálu. 

Děkujeme všem účastníkům za bojovnost, snahu a že přišli či přijeli. Velké poděkování patří ZŠ Mníšek pod Brdy, Komenského za poskytnutí krásného zázemí na školním hřišti a městům Mníšek pod Brdy a Dobříš za podporu, jelikož akce byla financována z poskytnutých grantů.

Jana Bochenková, trenérka OK Dobříš