V současné době čítá spolek okolo pěti set členů, pro něž připravuje celou řadu aktivit. „Zabýváme se aktivitami vedoucím ke zdravému životnímu stylu, takže převážná část je pohybových aktivit, jako jsou například zdravotní cvičení na židlích či podložkách, ale také v posilovně, nechybí nordicwalking, ale také fotbal a mnoho dalšího. Zároveň rozvíjíme i kulturní aktivity, ze kterých mohu zmínit například návštěvy divadel a koncertů, fotoklub nebo náš vlastní pěvecký sbor,“ vyjmenovává některé z činností spolku jeho předsedkyně a zakladatelka Kristina Hovorková. Podle jejích slov je cílem nabídnout členům spolku vhodný program, který příznivě a preventivně působí na jejich zdravotní a psychický stav. Veškeré aktivity vychází z moderních, vědecky ověřených poznatků a jsou realizované skupinou kvalifikovaných lektorů.

Vinný košt & festival chutí v Příbrami.
Vinný košt & festival chutí v Příbrami byla pořádná jízda. Pořadatelé plesali

K desátým narozeninám si klub nadělil i svého patrona, stal se jím populární herec Pavel Nový, který už řadu let žije v Příbrami a je pro mnohé členy spolku i vzorem svým aktivním způsobem života. „Je to pro mě závazek v tom smyslu, že když se jedná o Fit senior, tak jako jejich patron musím být fit i já,“ řekl s humorem sobě vlastním oblíbený herec známý například z filmů S tebou mě baví svět či Bába z ledu.

Dopolední program oslav v klubovně byl určený především pro členy spolku, odpolední část pak široké veřejnosti. Pohodovou atmosféru celého slavnostního dne pak kromě dobrého jídla a pití všem přítomným zpříjemnilo také pěvecké vystoupení již zmíněného pěveckého souboru spolku Fit senior Příbram.

Autor: Kristina Hovorková