Je to velká škoda. Na některé sporty se peníze najdou, na rally ne. Přitom na Rally Příbram přijedou každoročně desítky tisíc návštěvníků a velké množství posádek. Zaplní se hotely a penziony nejenom ve městě ,ale i v širokém okolí. Obchodníkům stoupnou tržby. Naplní se restaurace.

Česká televize uskuteční přímé vstupy během víkendu, informace jsou i ve sportovních zprávách všech stanic. Následující týden sestřih ze závodů. Nic z toho nebude. Příbram vypadne z elitní skupiny měst, která pořádají automobilové soutěže. Jako je Zlín, Mladá Boleslav, Klatovy, Český Krumlov.

Fandové tohoto sportu se ptají, jak je to možné, že už podruhé se v Příbrami nesehnaly peníze? Příbram patřila vždy mezi nejlépe uspořádané soutěže a byla hodnocena hodně vysoko. Byla tu také tradice už ze sedmdesátých let, kdy se jely první automobilové závody ještě jako Rallye Orlík.

Místo Příbrami se pojede příští rok Rally Pačejov. Tato obec nedaleko Horažďovic peníze na rozdíl od Příbrami najde. Škoda. Končí jedna sportovní kapitola v dějinách našeho města.

Vladimír Srnka