Petra Procházková – čtvrtek 13.4. od 17.00

Známá novinářka, válečná reportérka, spisovatelka a humanitární pracovnice, spoluzakladatelka dětského domova pro válečné sirotky i občanského sdružení na pomoc v Čečensku, Afghánistánu i uprchlíkům v ČR; držitelka několika novinářských ocenění i (mimo jiné) státní medaile za zásluhy… Na motivy jejího románu Frišta vznikl v roce 2021 film Moje slunce Mad. Místo si můžete rezervovat předem. Vstupné 60,-Kč; káva / čaj v ceně.


Tábor pro starší a pokročilé – 7. - 11.8. - přihlášky již nyní

Pětidenní příměstský tábor pro dospělé a „značně dospělé“ s bohatým programem denně od 9 do 15 hodin (ve čtvrtek od 13 do 19). Vzdělání, kultura, umění, vycházky (dle individuálních možností), dílny, relaxace. Zákulisí příbramského divadla, muzeum na Svaté Hoře, klášter v Obořišti, kozí farma, exkurze v pekárně, hudební / výtvarná dílna, turnaj v šipkách, bowling, scénické čtení. Cena za 5 dní 2 500,-Kč zahrnuje veškeré vstupy, dopravu, program a 4 obědy. Kapacita silně omezena, hlaste se ihned! Více informací v knihovně.

Soví noc v Dobříši.
Podívejte se: Přírodovědný spolek Dobříš uspořádal již podruhé Soví noc

Příjď si hrát i odpočinout do knihovny - 18. a 25.4. a 2.5. od 16.16

Pro děti jakéhokoli věku – ideálně však od 6 do 12 let – každé úterý zdarma. Výtvarná dílna, pohádka, povídání… Kroužek je volně přístupný, není nutno chodit pravidelně, děti mohou chodit i s rodiči. Kroužek má za cíl pomoci ukrajinským dětem integrovat se do dobříšské komunity – znáte-li nějaké, upozorněte je na něj, prosím!


Vůně azalek – úterý 18.4. od 18.00

Další představení Stanislavy Hoškové – tentokrát na motivy slavného románu Daphne du Maurier… Vstupné 50,-Kč.


Chvíle pro pohádku: MALÝ PRINC – čtvrtek 20.4. od 17.00

Znáte někoho, kdo nezná Malého prince? Pokud ano, přiveďte ho! A přijďte taky – u nás ho totiž poznáte i trochu jinak…Vhodné zejména pro děti od 5 do 100 let, vstup volný.

Vernisáž výstavy Drtikol_Pinkava Pinkava_Drtikol se uskutečnila ve čtvrtek 30. března v Galerii Františka Drtikola Příbram.
Podívejte se: V Galerii Františka Drtikola v Příbrami zahájili novou výstavu

Herní víkend v knihovně - pátek 28.4. od 18.00/ sobota 29.4. od 10.00 do 18.00

Dominion, Bang!, Zlatá říše, Dixit… Vhodné i pro úplné začátečníky, herní pravidla budou před turnajem vysvětlena. Startovné: 20,- až 50,- Kč za turnaj - slevy pro přihlášené. Hodnotné ceny od distributorů a knihovny! Spaní v knihovně možné. Více informací v knihovně. Přihlášky na proton@mail.com.


Neházej Fryntu do žita! - Literárně-výtvarná soutěž o 3 000,-Kč – UZÁVĚRKA 30.4.!

Pro děti i dospělé ke 100. výročí narození básníka Emanuela Frynty. Inspirujte se kterýmkoli jeho dílem či zajímavým osudem: pište, malujte, sochejte, foťte, natočte video… Dopište pokračování, napište variaci nebo vlastní báseň či příběh; ilustrujte některý z jeho textů, natočte mu blahopřání k narozeninám, zamyslete se nad odkazem a významem jeho díla pro dnešní společnost… Více na www.knihovnadobris.cz.

Čeština pro cizince – dvouhodinový kurz zdarma každý pátek od 16.00

Kurzy pro dospělé a mládež - více informací v knihovně, na našem fb a www.knihovnadobris.cz nebo na tel.č. 777 299 044. Kurz je podpořen Nadací OSF z programu Neformální vzdělávání v knihovnách.

Květen v dobříšké knihovně:
1.5. zavřeno (státní svátek)
2. a 3.5. otevřeno
4. - 21.5. zavřeno (revize fondu) - výpůjčky automaticky prodloužíme do konce května!
22. - 31.5. otevřeno (kromě čtvrtku)

Romana Nováková, Městská knihovna Dobříš