Na páteční večer mají pořadatelé pro jezdce, členy týmů, fanoušky a širokou veřejnost připravené společné pečení vuřtů a hudební program v depu. Zahájení pátečního programu je stanoveno na 19 hodin. V sobotu začne závodní program v osm tréninkovými jízdami, ostře závodit se začne v 9.45 hodin prvními kvalifikačními jízdami.

Startovní listina aktuálně čítá přes osmdesát vozidel a nejvíce je tradičně zastoupena divize sériových vozidel z Mladé Boleslavi, Škoda Cup. O body do celkového pořadí budou bojovat typové modely Felicia, Fabia a CitiGO. Tzv. eNka nabídnou opět porovnání jezdců z republikového šampionátu s jezdci Rallycross Cupu. Minulý závod velmi zamíchal bodovým přídělem a rozestupy v celkovém hodnocení šampionátu mezi jednotlivými jezdci v těchto třech kubaturách jsou takřka nulové.

O podobné bodové míchanici se dá hovořit i v eSkových třídách, tedy v divizích s povolenými úpravami motoru a podvozku. Odstoupení a absence několika jezdců dává šanci závodníkům s aktuálně nižším bodovým ziskem. Poslední divizí, která se v sobotním programu představí, je divize DX. Tato divize nahradila divizi historických vozidel a na startu tak vedle sebe mohou diváci vidět Škodu LR130, Fiat Punto, Nissan Sunny vozy Škoda Fabia, Felicia a mnohé další.

Daniel Kříž