Rožmitálští rybáři hospodaří na několika hektarech chovných rybníku a jsou známí jako výrobní organizace, která chová ryby od násad až po tržního kapra. Ten pak putuje na nasazení do svých sportovních revírů, ale díky velmi dobré spolupráci i do sportovních revírů Středočeského rybářského územního svazu.

Proto dvě nové krmící sila jsou velikou pomocí a usnadnění práce rybářů. Díky dotacím právě z Evropské unie, Evropského námořního a rybářského fondu již v minulých letech získali rožmitálští rybáři příkladně novou korbu svého nákladního automobilu a nové hliníkové lodě i rybářské vybavení na výlovy.

Dále pak nový osobní vůz Toyota, tři přívěsy za osobní automobil, přepravní bedny na ryby, centrálu, vysokotlakou myčku, motorovou pilou, křovinořez, vyvětvovací motorovou pilu, rybářské vybavení jako, kádě, podběráky, vaničky, sítě, přebírku a podobně.

Doufáme, že veškeré rybářské vybavení bude rybářům ve zdraví dlouhou sloužit a budou i nadále úspěšní v získávání dotací. Poděkování za aktivní činnost v dotacích patří celému rybářskému vedení organizace v čele s hospodářem Pavlem Zemkem a kolegům z Rybářství Lnáře v čele s ředitelem Michalem Křížem.

Aleš Haluska, radní města Rožmitál pod Třemšínem a rybář