Součástí sedlčanského podniku bude Česká trofej historických automobilů, ve které se představí stálice českého rallycrossu Pavel Koutný a Marek Zeman. Ty na startovní čáře doplní domácí Luboš a Tomáš Slaba, Radek Pinkas a Michal Čermák. A nutno dodat, že v těchto divizích se o přední příčky perou i zástupkyně něžného pohlaví.

Další divizí, která bude součástí tohoto podniku, je divize Kartcross. Ta brázdí jak autocrossové, tak rallycrossové tratě a při svých jízdách nabízí divákům opravdu tvrdé a dechberoucí souboje. V sériové divizi takzvaných eNek budou mít diváci možnost fandit vycházejícím hvězdám rallycrossových tratí a aktuálně vedoucímu muži českého mistrovství Lukáši Pechovi, který zde v Sedlčanech začínal jako jezdec hobby závodů.

V divizích Super Touring Cars si nikdo nedokáže představit závod bez nedostižného Romana Častorala, který bude mít ve své třídě na tomto závodě opravdu vysokou konkurenci nových jezdců. Také v dalších kubaturách divize Super Touring Cars se objevila nová jména. V Sedlčanech se představí téměř domácí Ondřej a Matěj Šenk a Tomáš Stránský.

Divize S1600 aktuálně čítá zatím pouze čtyři jména v čele s Janem Ratajským. I v této divizi se objeví domácí jezdec, a to Petr Třešňák. V královské divizi Super Cars je aktuálně přihlášeno pět jezdců a nechybí mezi nimi Miroslav Neumann a Aleš Fučík. Ty na startu doplní velmi rychlí jezdci polského mistrovství.

close Závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu. info Zdroj: archiv organizátorů zoom_in Závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu.

Autor: Daniel Kříž