Výjezdová jednotka SDH Voltuš si připravila ukázku hašení a u příležitosti oslav byla vystavená i starodávná hasičská technika. Byly oceněny někteří hasiči ze sboru a proběhlo dekorování praporů všech zúčastněných sborů.

Po celou slavnost vyhrávala Toulavá kapela v čele s kapelníkem Rožmitálské venkovanky Josefem Janouškem. V rámci oslav připravil osadní výbor Voltuš program pro děti, a to skákací hrad a oblíbenou pěnovou šou. Jako hosté za vedení města Rožmitál pod Třemšínem se oslav účastnili a podpořili tuto akci starosta Pavel Bártl, místostarosta Josef Kaiser a radní Aleš Haluska. Jako hosté a zastupci okresního sdružení hasičů se zúčastnili Petr Kašpar a František Polák.

Z preventivní akce Bezpečně u vody.
Projekt Bezpečně u vody varuje před zbytečným hazardem a riskováním

Hasiči Voltuš jsou aktivní jednotkou, která zasahuje u požárů i živelných pohrom. Hasiči také v neposlední řadě plní i kulturní funkci sdružující naše občany v osadách. Účastní se i brigád a jsou ve své obci nápomocni. Proto pro vedení města Rožmitál pod Třemšínem jsou všichni hasiči v našich osadách důležitou složkou a zaslouží si i nadále plnou podporu.

Hasičům Voltuš s osadním výborem patří velké poděkování za zorganizování a průběh celých oslav.

Banner ženyBanner ženyZdroj: Jan Lakomý