Hlavní myšlenka, dodávající ADRA obchodům netržní přesah a vlastní smysl, je mnohovrstevnatá. Nabízené produkty jsou buďto rozličné věci (hlavně oblečení, hračky, vybavení do domácnosti), které nám byly darovány, jakož i dekorativní či praktické předměty vyrobené našimi klienty, klientkami i dobrovolnictvem.

Nabídka předmětů z druhé ruky tak vrací tyto nevyužívané předměty do oběhu a dává jim bez přehánění druhý život. Vše můžete zakoupit za dostupné ceny, snažíme se tedy nabídkou dostat i k zákazníkům a zákaznicím, kteří za současné situace nemají velké materiální přebytky.

Výtěžek z vašeho nákupu jde v plné výši na sbírku na podporu dobrovolnictví. Částkou tedy podpoříte smysluplné probíhající programy, umožníte ale i průběh akcí a projektů, na než se nám nepodaří sehnat finance z grantů. Poslední z hlavních přínosů je pak možnost zaměstnávat paní prodavačky, kterým jistotou stabilního zaměstnání nemálo ulehčíme životní situaci.

Charitativní obchod bude pro vás otevřen v pracovním týdnu mezi 9. až 17. hodinou, v pátek pak od 9 do 15 hodin. Darujte, nakupte a pomozte. Těšíme se na vás!

Anna Simaková, vedoucí dobrovolnického centra ADRA