"Účast byla opravdu veliká a i počasí nám vyšlo. Chytalo se na Sadoňském chovném rybníku ČRS MO Rožmitál, který je bohatě zarybněn. Závod byl rozdělen na dva poločasy a děti si svá místa vylosovaly hned při příjezdu. Na úvod dostali koblihu a pití, aby se posilnili. V sedm hodin se odstartovalo. Na první ryby se nečekalo dlouho. Chytalo se na položenou, feeder, ale i na plavačku. Některé souboje s rybami byly opravdu nádherné. V půl desáté přišel konec prvního poločasu a hurá na svačinu.

Děti a jejich vedoucí měli občerstvení samozřejmě zadarmo. Limonáda, čaj, buřtíky, něco sladkého a šup přemístit se na další vylosované místo. Druhý poločas se chytalo od půl jedenácté do dvanácti hodin. Rybky byly línější, ale přesto se dařilo. Kromě kapříků a bílé ryby se přišel podívat i dravec. Nádherná štika 54 cm, kterou se podařilo chytit mladé slečně Niky Kapounové. V poledne jsme ukončili závod a začalo se sčítat. Ceny byly připraveny pro všech 55 účastníků, nikdo neodešel smutný a ani s prázdnou. Odměnu si zasloužili opravdu všichni. Ceny předával dětem zástupce města Rožmitál pod Třemšínem starosta Pavel Bártl a předseda odboru mládeže Středočeského rybářského svazu Jiří Eichler, za což jim velmi děkujeme.

První místo s 815 cm si vybojoval Artur Zoul ze Žatce, druhé místo patří do Dobřan, David Šmůla nachytal 572 cm, třetí místo patří opět Žatci a to Davidovi Charvátovi s 407 cm. Krásné čtvrté místo má Rožmitál pod Třemšínem. Radek Kasík a další rožmitálský je na šestém místě Karel Jeníček.

Všem malým závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou atmosféru. Hrozně bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří nám umožnili vykouzlit tolik dětských úsměvů na jejich tvářích. S Vámi bylo vše jednoduší."

Autor: Jaroslava Nassová, vedoucí mládeže ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem