Jiří Hruška s klisnou Reiky ovšem jednou chyboval a musel se později rozeskakovat o bronz s dalšími dvěma jezdci. Na zkráceném parkuru se utkal ještě s Markem Klusem na Tenerifes Cardozovi a Jaroslavem Jindrou s Cornets Ninjou. Oba však dojeli se čtyřmi trestnými body, zatímco Hruška nezaváhal.

Stříbro bral mezi parkurovými specialisty olympionik v jezdecké všestrannosti Miloslav Příhoda. S Ibizou D zapisoval v druhém a třetím kole jeden trestný bod za čas, ale ani jednou nechyboval.

Ze 17. ročníku Mezinárodního šampionátu ve sportovní kynologii CACIT v Dobříši.
Psí atleti a bojovníci z tuzemska i zahraničí předvedli svou rychlost a sílu

Jediným účastníkem, jenž nezaznamenal žádnou penalizaci, byla Nikola Bielíková v sedle Carisona. Přesně po deseti letech se tak radovala z mistrovského titulu. „Musím říct, že jsem se cítila celou rudnu fakt dobře, jistě, kůň výborně skákal. Dneska byl náš den,“ uvedla spokojeně v rozhovoru po slavnostním dekorování.

Také další ze čtyř žen na startovní listině uspěly. Tereza Veselá s Chaccolanem, Kateřina Veselovská v sedle Celana S a Alžběta Morávková na Catarovi 1 se seřadily na šestém až osmém místě, když v součtu za všechna tři kola inkasovaly osm trestných bodů.

Podívejte se na video od EquiTV.cz.

Autor: Josef Malinovský