Do tohoto lázeňského městečka, které je známé díky své sklářské tradici a turismu, zavítalo více jak 450 králů z celé diecéze Řezno. Koledníci se sešli v aule místní školy, která posloužila jako místo na převlečení do pestrých královských kostýmů. Poté se vydali průvodem do místního kostela, kde je u vchodu přivítal biskup Rudolf Voderholzer z Řezna.

„Sami jsme byli překvapeni, kolik nás přijelo do tohoto města a jsme rádi, že jsme se mohli setkat přímo s biskupem Rudolfem a předat mu vánočku a vystřihovací betlém ze Svaté Hory,“ říká jeden z účastníků.

V letošním roce je podpora směřována na sociální projekty v Indonésii. Pod heslem: „Posilujte děti, chraňte děti – v Indonésii a na celém světě“. Ochrana dětí je cílem kampaně Tří králů v Německu. Děti po celém světě trpí násilím. Světová zdravotnická organizace odhaduje, že jedna miliarda dětí a mladých lidí je každý rok vystavena různým formám násilí – tedy každé druhé dítě.

„Co je důležité, je nutné napsat,“ řekl místní kněz Alexander Kohl, než biskup uchopil křídu a napsal požehnání „20*K+M+B+23“ na portál kostela v Bodenmais – stejně jako to udělají koledníci v několika následujících dnech ještě mnohokrát.

„Sternsinger“ nebo-li Tři králové v Německu pomáhají již od roku 1959. Z této sbírky se stala jedna z největších solidárních akcí, kdy děti pomáhají dětem. Každoročně se do ní zapojí více jako 300 000 dětí z celého Německa.

Autor: Josef Hovorka