Po třech zápasech za sebou, ve kterých pouze remizovali, se fotbalisté TJ Jiskra Domažlice zase dočkali. Chodové přivítali v sobotním utkání 8. kola áčkové skupiny FORTUNA ČFL na domácím trávníku rezervu druholigové Příbrami, kterou porazili 3:0. Svěřenci Tomáše Zápotočného naopak prohráli potřetí v řadě.

Na první branku si 360 diváků v ochozech muselo počkat až do závěru první půle. Mužíkův nadýchaný rohový kop uklidil do sítě povedenou hlavičkou na přední tyči číhající útočník Dvořák, který v 64. minutě navýšil náskok Jiskry, když byl na konci krásné akce přihrávajícího Mlynaříka. Střelec domažlického týmu se nacházel zcela sám před prázdnou brankou.

O osm minut později bylo na Střelnici ještě veseleji, když se k odraženému míči dostal kapitán Domažlic Mužík a svým devátým zásahem v sezoně pečetil výhru západočeského klubu. Navíc v tabulce střelců dotáhl útočníka Vltavínu Pejšu, který překvapivě proti Benešovu odešel z nulou, když ve druhém poločase zahodil stoprocentní šanci.

„Nevěděli jsme, s čím k nám Příbram přijede, protože v posledních zápasech vystřídala hodně hráčů. Řekli jsme si však, že po třech remízách v řadě nebudeme koukat na soupeře. Potřebovali jsme urvat tři body. Začátek jsme měli vlažnější, nervozita na nás byla znát. Dali jsme ale na konci poločasu gól, pak druhý a po třetím už jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ prohlásil na pozápasové tiskové konferenci asistent domažlického trenéra Dobrý.

Domažlice - Příbram B 3:0 (1:0)

Branky: 45. a 64. Dvořák, 73. Mužík. Rozhodčí: Polena. ŽK: 1:2. Diváci: 360.

Příbram B: Smrkovský - Kvída, Jelínek, Švestka (46. Vostárek), Vott, Januška (62. Budínský), Kolář (66. Dvořák), Vlček, Dočekal (88. Plesl), Gabriel, Lukavský (88. Jurice).