„Nastavili jsem si zde jasná pravidla, a ta platí pro všechny. To, co se událo poslední týden, se vůbec neslučuje s pohledem, který mezi sebou zde v klubu máme. A to je důvěra, upřímnost a komunikace,“ komentoval záležitost trenér Dominik Rodinger.

Co bylo pověstnou poslední kapkou? Hráč prý v minulém týdnu projevil zájem odejít, což se ovšem nedlouho před startem soutěže nesetkalo u činovníků Hostouně zrovna s pochopením. Na pondělním tréninku jej pak na hřišti poblíž ruzyňského letiště vyhlíželi marně. Podle informací z Hostouně absolvoval trénink v Benešově, který hraje stejnou soutěž. Kulhavý právě z Benešovska pochází a elitním klubem tamního okresu už v minulosti prošel.

VZHŮRU? David Bozděch (u míče) je jedním z hráčů, kteří zažili i slavnější časy úvalského fotbalu. Dočká se i návratu výš?
Poučené Úvaly: nedávno ještě divize, teď už výš jen s rozvahou

„Pro mě osobně je Kamil synonymem jednoho velkého nenaplnění sportovních ambicí a jedno ohromné zklamání zejména po té lidské, charakterní stránce,“ přisadil si i předseda klubu Jiří Hondl.

O posledním angažování hráče pak dokonce mluví jako o chybě. „Bohužel už jeho odchod před časem do Rakouska nebyl z jeho strany úplně v pořádku a současný přístup byl pro nás nadále neúnosný a měl hodně daleko do korektního jednání z jeho strany. Dnes vidím, že jeho návrat byl velkou chybou. Jak se říká dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a tady to platí doslovně. Žádný hráč si nemůže myslet, že je víc než klub,“ dodal Hondl.

S koučem Rodingerem se shoduje na tom, že Kulhavému se v klubu dostávalo podpory jako žádnému dalšímu hráči. „S Kamilem jsme x-krát řešili za poslední dva tři měsíce jeho špatné reakce vůči realizačnímu týmu či spoluhráčům, ať už během zápasu, či tréninku. Několikrát jsme se o tom bavili osobně. Kamil uznal vždy svoji chybu s tím, že se srovná. Předseda klubu pan Hondl mu dokonce nabídl pomoc od vyhlášeného sportovního psychologa pana Vavrušky a podobně,“ prozradil Rodinger.

Ten má nyní o starost více, za Kulhavého musí najít vhodnou náhradu. Stejně jako Brejcha uvolněný do zahraničí patřil mezi hráče základní sestavy.

Redakce požádala o stanovisko také samotného hráče. „Těší mě, že si je někdo vědom toho, že existují dva pohledy na věc, nicméně bych se k tomu veřejně raději nevyjadřoval," reagoval fotbalista. 

Sparťan Dominik Plechatý posílil obranu FK Mladá Boleslav.
V Boleslavi mám větší šanci než ve Spartě, věří nadějný stoper Plechatý