V základní hrací době skončilo duel remízou 1:1. „Zápas se odehrál za neustálého deště, ale na jinak dobře připraveném hřišti. Obě mužstva se prezentovala velkým nasazením a soubojovým fotbalem. Domácí se snažili prosadit důrazem při standardních situacích, my jsme se snažili dobýt branku domácích spíše po rychlém kombinačním přechodu,“ líčil příbramský trenér Petr Janota.

Branky padaly až po přestávce. I proto, že v největší šanci prvního poločasu napálil hostující Belej pouze břevno. Ve 47. minutě si ale mnohem lépe vedl domácí Vrňák, který využil zaváhání příbramské defenzivy a poslal Benešov do vedení. Příbram odpověděla v 63. minutě, kdy se po centru Adetunjiho dostal do další šance Belej, který se tentokrát hlavou nemýlil a srovnal.

K další změně skóre už nedošlo, ačkoliv možnost rozhodnout měly oba celky. „Benešov se dostal do dvou závarů před naší brankou, my jsme zase nastřelili tyč Polákem a neprosadili jsme se ani z několika výrazných přečíslení, kdy nám chyběl větší klid v koncovce,“ uvedl Janota.

Rozuzlení tak přinesl až penaltový rozstřel, ve kterém byli střelci v prvních třech rundách stoprocentní, když na příbramské straně postupně proměnili Polák, Petrák a Jelínek, za Benešov vždy odpověděli Turek, Vrňák a Procházka. Čtvrtou sérii zahájil úspěšně Adentunji a následně se blýskl brankář Příbrami Martin Melichar, jenž zneškodnil pokus Lupače. Vše měl poté na kopačce Emanuel Antwi, který nezaváhal. „Konečně jsme letos dokázali v penaltách uspět a získat plusový bod,“ byl spokojen Petr Janota.