Úvod utkání patřil hostům. Hostouň byla prvních dvacet minut aktivnější, tlačila na Příbram. Domácí se oklepali až s postupem času. Z jejich první akce ale hned udeřilo. Centr z levé strany našel ve vápně úplně volného Budínského, který bez problémů poslal míč do brány.

Jak skončil první poločas, tak stejně tak začal i druhý. Velkou příležitost měl Gabriel, jenomže ale nedokázal obejít Pančeva a hned z následného protiútoku hosté srovnali zásluhou Fotra. „Z brejku nám dali na 1:1, takže to bylo takové smolné,“ uvedl trenér Příbrami Lukáš Růžička.

Oba týmy si ale vytvořily další slibné příležitosti až v poslední čtvrthodině. Dvě velké šance zahodili domácí, Hýsek zpoza šestnáctky mířil mimo branku, na druhé straně hosté obstřelem mířili rovněž těsně vedle. Zápas nakonec skončil remízu. „Jsme trošku zklamaní, protože jsme chtěli vyhrát. Ve druhé půli jsme byli aktivnější,“ smutnil příbramský kouč.

Co mu naopak udělalo radost, bylo zapojení pětice teenagerů, které poslal ve druhé půli na hřišti. Kvintet Bína, Přívozník, Hýsek, Nedvěd a Gomický se ukázal ve výborném světle. „Za mě dobrý. Všichni obstáli. Neztráceli míče, zapojili se do kombinace. Občas byla na nich vidět nevyzrálost, nebo prohrané souboje, ale jinak jsem byl spokojen,“ těšilo Růžičku.

I přes remízu zůstává rezerva Příbrami ve hře o klidný střed tabulky. Na devátý Benešov ztrácí dva body, což si Růžička vysvětluje tím, že úroveň soutěže šla nahoru a rozdíly mezi týmy se začaly smazávat. „Hlavně prvních v pěti kolech nikdo nevyhrál třikrát a po deseti kolech se začala tabulka vyrovnala,“ mínil 40letý kouč, který za celý půběh jara litoval dvou výpadků s rezervou Plzně a Benešovem. V obou případech si jeho svěřenci odvezli domů velké příděly.

Příbram B – Hostouň 1:1 (1:0)

Branky: 41. Budínský – 49. Fotr. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Rouček – Baum, Šimeček. Diváci: 100.

Orijah – Budínský (58. Přívozník), Dvořák, Gabriel (58. Nedvěd), Kolář (58. Bína), Lukavský, Majid (82. Hýsek), Rajtmajer, Švestka, Vostárek, Vott (67. Gomický).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...