Za Tochovice jste v divizi vychytal první nulu až ve 22. kole. To je pomalu na vyhlášení státního svátku ne?
Myslím si, že státní svátek vypsat mohli, protože u nás se nejedná o něco, co by se mělo dít každý týden. Nicméně měli jsme k tomu i štěstí, protože soupeř měl dost šancí. Něco jsem i chytil po dlouhé době. Hráči skákali do střel, což bylo důležité v tomto ohledu.

Na druhou stranu trenér říkal, že nula jde čistě za vámi, že jste se o ní postaral.
Čistě za mnou nejde nikdy. K ní mi musí pomoct i hráči. Něco jsem chytil a k tomu velkou dávku štěstí, že soupeř nepotrestal šance, které měl.

Zato proti Trutnovu inkasovaný gól už v páté minutě. Byl to návrat do reality?
Ani ne. Akorát teď soupeř provedl zakončení lépe. Chyby jsme dělali i v Horkách, akorát ty je nedokázaly potrestat. Teď hosté využili hned tu první, a proto jsme dostali gól hned v páté minutě.

I přesto jste dokázali vyrovnat. Následně jste ale opět inkasovali. Co vám chybělo ve druhém poločase k tomu, abyste znovu srovnali krok?
Trutnov hrál z hodně zhuštěné obrany a s tím jsme od dorostu neměli zkušenosti, protože tam se hraje fotbal nahoru dolu. Proti takhle stáhnutému soupeři se nám hraje špatně.

Jak se chytá gólmanovi, když ví, že každý zápas inkasuje minimálně dvě branky?
Nedá se říct, že si na to už pomalu zvykám (směje se). Nedá se nic dělat. Snažíme se hrát ofenzivně a s tím přichází góly jak v ofenzivě, tak v defenzivě, protože vzadu je pak méně hráčů a vznikají chyby.

Na jaře už však inkasovaných branek výrazně ubylo. Je tam z vaší strany zvýšený tlak na obránce, aby lépe bránili, že si jí víc dirigujete.
Snažím se víc mluvit. Po půl roce v divizi jsme spoustu věcí zjednodušili. Už nejsme tak naivní. S tím přišlo méně šancí soupeřů i inkasovaných gólů.

Které věci jste zjednodušili?
Na začátku soutěže jsme byli hodně naivní v rozehrávce. Dělali jsme spoustu dětských chyb, kterých jsme se teď vyvarovali. Soupeř poté nemá jednoduché šance.

V důležitých zápasech, ať už doma nebo na půdě Horek, tak tam už do obrany nebyl problém. Pracujete na ní stále?
Snažíme se zdokonalovat v každé fázi hry. Občas to sedne tak, že si soupeř nedokáže vytvořit víc šancí. Hrajeme vzadu jednodušeji a od soupeře musí přijít větší kvalita a ta občas od těch horších týmů nebývá.

V tomto týdnu podstoupíte tzv. anglický režim, kdy budete hrát sobota-středa-sobota. Jak se na něj těšíte?
Z pozice gólmana, kdy pro mě není taková zátěž, bych ho měl klidně pořád. Méně se trénuje, více se hraje a praxí se získává nejlepší zkušenost.

Duel s Kutnou Horou bude na jaře zřejmě klíčový z hlediska záchrany. Když ho zvládnete, uděláté velký krok ohledně vyhnutí se sestupu. Bude to hodně stát na vás?
Myslím si, že bude hrát podobně jako Trutnov, tedy ze zabezpečené obrany. Až na pár výjimek kvalitu neměla. Řekl bych, že zápas s Kutnou Horou bude o dobývání. Samozřejmě se bude hrát zápas o šest bodů a bude hodně důležitý.

U nich jste dostali gól v poslední minutě. Poučili jste se?
Pořád máme relativně mladý tým a konce utkání jsou hektické. Bude lepší, když budeme vést o dva góly a zápas dohrajeme v poklidu.