V utkání dokonce dvakrát vedl, ale náskok nedokázal udržel a nakonec tak bral pouze bod za porážku 2:3 po penaltovém rozstřelu.

Když se nedaří, musí se něco změnit. Proto si navlékl kapitánskou pásku místo Talůžka Dort a jako největší osobnost mužstva vedl své spoluhráče do boje. Talůžek pak nenastoupil na své obvyklé pozici stopera, ale na hrotu útoku vedle Matějky.

„Do zápasu jsme šli s tím, že už nemáme kam uhnout. V naší situaci se nesmíme koukat na tabulku a řešit kolikátí jsme. Naopak se musíme soustředit pouze na náš výkon,“ prozradil záložník Jan Šrain.

Provedené změny přinesly v kombinaci s odhodláním a bojovností ovoce už po šesti minutách, kdy si na rohový kop Václava Šraina naskočil Talůžek, poprvé rozjásal dobříšské tribuny a stylově tak oslavil své pětatřicáté narozeniny. Dobříš měla nadále převahu a druhý gól visel ve vzduchu. Jenže tentokrát Talůžek centr Kozohorského nezužitkoval a podobně si vedl i Matějka po nabídce Dorta.

Domácí mohli neproměněných šancí litovat ve 24. minutě, kdy chyboval brankář Jechort, který netakticky vyběhl a Čížek neměl problém srovnat stav.

Dobříš ale laciná branka nepoložila a její hráči pokračovali v zajetých kolejích. Vedení mohl svému týmu vrátit Dort, ale brankář Valeš jeho přímý kop vyškrábl na břevno. Horní konstrukce branky pak v závěru poločasu zastavila i dalekonosný pokus Jana Šrain.

„Velká škoda, že to tam nespadlo. Po dlouhé době jsme ale hráli to, co jsme si řekli v kabině. Byli jsme lepší a před druhým poločasem jsme věřili, že dokážeme rozhodnout ve svůj prospěch,“ podotkl Jan Šrain.

Úvod druhé půle nenabídl téměř žádné vzrušení. To přišlo až tři minuty po hodině hry, kdy Horáček prošel od půlící čáry až k pokutovému území a střelou na zadní tyč zajistil Dobříši podruhé v zápase vedení. Pojistit náskok mohl vzápětí Talůžek, ale jeho pokus kryl Valeš. „Kdybychom dali třetí gól, tak by jsme zápas vyhráli. Bohužel se tak nestalo,“ litoval Jan Šrain.

A měl důvod, protože v 74. minutě tečoval Habartovu střelu nešťastně Pokorný a bylo srovnáno. V závěru se oba týmy hnaly za rozhodující brankou, ale na jedné straně neuspěl Jan Šrain ani Talůžek a tachovského Kužela vychytal Jechort.

Oba soupeři si tak rozdělili po bodu a přišla na řadu penaltová loterie. Její rozhodnutí přinesla až sedmá série, ve které nejprve uspěl Braun a následně selhal domácí Talůžek, což znamenalo, že druhý bod si odvezli hosté. Dobříš tak ani tentokrát na výhru nedosáhla, ale remíza je určitě povzbuzením.

„Každý bod, který získáte v boji o záchranu je důležitý. Bohužel jsme ale neproměnili šance a oba góly si dali prakticky sami. Z toho vyplývá, že jsme měli určitě vyhrát a jeden bod je tak málo. Musíme věřit, že když budeme hrát takhle dál, body přijdou,“ dodal Jan Šrain.

Dobříš – Tachov 2:3 po pen. (1:1)

Branky: 6. Talůžek, 63. Horáček – 24. Čížek, 74. Habart. Rozhodčí: Vrchota – Tupý, Eibl. ŽK: 53. Matas, 65. Ruda (oba Tachov).

MFK Dobříš: Jechort – Horáček, Procházka,Pokorný, V. Šrain – Kozohorský (77. Masopust), J. Šrain, Dort, Junek – Matějka, Talůžek (81. Karas. Trenér: Martin Šrain.

FK Tachov: Valeš – Ruda, Matas, Knakal, Habart – Braun, Skopový, Kůžel, Burda – Blažek, Čížek (88. Tušl). Trenér: Jan Matas.