Úvodní čtvrthodina se nesla v duchu velkého tlaku domácí Čížové, ale Sedlčany podržel brankář Glogar. „Vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým. Podržel nás a následně jsme hru vyrovnali,“ poznamenal trenér Ladislav Šach.

Důkazem byla možnost Dvořáka, který ale mířil těsně vedle. O chvíli později se hosté po ruce domácího hráče dožadovali odpískání pokutového kopu, ale hlavní sudí jejich volání nevyslyšel. „Vzápětí zahrál náš hráč naprosto stejně rukou, ale mimo pokutové území. To už píšťalka rozhodčího nemlčela. Nemohu si pomoci, ale rozhodčí posuzují podobné situace jinak ve vápně a ve zbylých částech hřiště,“ nechápal Šach.

A tak to byla Čížová, která přeci jen udeřila jako první. A to hned dvakrát během tří minut. Ve 27. minutě otevřel skóre Jirouš a po něm využil nedůslednosti sedlčanské defenzivy další exligista Martin Šlapák a přidal druhý gól. „Do poločasu jsme se snažili o kontaktní branku. Po přestávce jsme převzali iniciativu, ale mezi námi a soupeřem byl velký rozdíl v proměňování šancí,“ nastínil rozhodující faktor střetnutí trenér Sedlčan.

Další branky padaly až v úvodu poslední dvacetiminutovky. Vše odstartovala proměněná penalta domácího Zahrádky, na kterou ovšem vzápětí zareagoval Milan Krůta, jenž protrhl sedlčanské střelecké trápení. „Inkasovaná branka s domácím týmem otřásla, čehož jsme chtěli využít, ale zapomněli jsme na zadní vrátka,“ narážel Šach na čtvrtou inkasovanou branku, kterou krátce po sedlčanském snížení zaznamenal do otevřené obrany Jirouš.

Odmítl tak závěrečné drama a završil vítězství Čížové na 4:1. Sedlčany se ovšem za svůj výkon nemusely stydět. „Hráče musím pochválit. I domácí diváci ocenili naše vystoupení. Takový výsledek jsme si za předvedenou hru nezasloužili,“ smutnil Šach.

V DOBŘÍŠI ROZHODLO PĚT MINUT
Kdo dorazil na zápas druhého divizního zástupce z Dobříše, který doma přivítal v sobotu pražskou Aritmu, až po přestávce, vůbec o nic nepřišel, ba právě naopak. První půle přinesla nezáživný fotbal jen s minimem příležitostí, se kterými si ale brankáři na obou stranách bez problémů poradili.

Podstatné momenty, které rozhodly o výsledku střetnutí, se odehrály během pětiminutovky v rozmezí 66. a 71. minuty. Vše zahájil přesnou střelou k tyči hostující Turák. Na jeho gól dokázal prakticky ihned zareagovat Jan Šrain, který doklepl míč do branky po hlavičce Dorta. Byl to ale opět Turák, jenž na začátku poslední dvacetiminutovky usměrnil do sítě centr Beneše a vrátil Aritmě vedení.

Dobříšští se pak sice znovu snažili o srovnání skóre, ale nepomohlo ani to, že se na hrot útoku vysunul stoper Talůžek. Jejich naděje na záchranu divizní příslušnosti se tak opět zmenšila.