„Náš tým byl Štěchovicím více než rovnocenným soupeřem. Fotbal se musel přítomným divákům líbit,“ konstatoval vedoucí sedlčanského mužstva Jiří Voráček.

A to především v prvním poločase, kdy byly k vidění všechny góly. Na úvodním gól hostů odpověděl v 18. minutě Repetný, jenž po přihrávce Davida Krůty zamířil přesně na zadní tyč. Jenže vzápětí chybovala domácí defenziva a bylo to 1:2.

Štěchovice ale také dělaly chyby. Ve 37. minutě zahrály malou domů, což následně po přiťuknutí Kdolského potrestal Dvořák. Už za dvě minuty ovšem došlo k nedorozumění brankáře Dřevojana s Davidem Krůtou, které vyústilo ve vlastní gól. Ani ten ale Sedlčany nedostal na kolena, protože v závěrečných vteřinách prvního poločasu rozvlnil síť Kvěch.

Po změně stran už branka nepadla. „Na počet šancí jsme byli lepší, ale bohužel jsem je neproměnili,“ poznamenal Voráček.

Mrzela především ta Doubravova pět minut před koncem, kdy se sedlčanský hráč ocitl v bezprostřední blízkosti štěchovické branky, ale ve stoprocentní šanci selhal, když pořádně netrefil míč a odmítl tak možnost zajistit Tatranu vítězství.

Den po zápase odjely Sedlčany na tradiční týdenní soustředění do Sušice, kde sehrají v neděli další přípravný zápas, tentokrát proti domácímu týmu.

VZDOR TRVAL POLOČAS

První herní test v rámci zimní přípravy má za sebou i druhý divizní zástupce okresu z Dobříše, který v sobotu na vlastním umělém trávníku vyzval rovněž účastníka ČFL, tím byl rezervní celek Bohemians Praha 1905. Na rozdíl od hráčů Sedlčan ale svěřenci trenéra Filipa Dorta vzdorovali pouze v úvodním dějství, v němž sice jednou inkasovali, ale herně drželi s favorizovanými Pražany krok. Po přestávce už dominovali Klokani. Přidali ještě tři branky a Dobříš tak nakonec prohrála 0:4.

Jejím dalším soupeřem bude v sobotu Hostivař, kterou přivítají opět doma.