Kromě boje o záchranu se na dobříšské straně neslo utkání rovněž v duchu rozlučky s trenérem Martinem Šrainem, který se rozhodl u týmu po jedenácti letech skončit, bez ohledu na to, jak zápas s Čížovou dopadne. „Jedenáct let je dlouhá doba, během které jsme společně s týmem prožili krásné i horší časy. Chtěl bych poděkovat všem hráčům i funkcionářům dobříšského klubu za podporu a spolupráci. Cítím ale, že je potřeba oddechnout si,“ konstatoval trenér Dobříše, který si nemohl lepší rozlučku přát.

Symbolicky se o ni postarali Šrainovi budoucí nástupci na dobříšské lavičce Filip Dort a Jan Karas, kteří zařídili potřebnou výhru, když se rovným dílem podělili o oba dobříšské góly.

Ty padaly, stejně jako branka Čížové, až po přestávce, ačkoliv už v první půli několikrát visely góly ve vzduchu. Především pak na straně domácích, kteří sice nastoupili bez tří opor základní sestavy Maryšky, Jana Šraina a Pokorného, ale od prvních minut předváděli bojovný výkon a favorizovaného soupeře, v jehož čele nastoupil expříbramský Martin Šlapák, přehrávali.

Hosty ovšem držel nad vodou brankář Novák. Ten si dokázal poradit se střelami Dorta, Procházky i aktivního Junka, který neuspěl hned třikrát.
Zasloužená odměna ale přišla ve 47. minutě, kdy Procházka našel Dorta a ten překonal hostujícího brankáře. Dobříšští hráči se však dlouho neradovali. Za dvě minuty, po nákopu za obranu, se k míči dostal Lukeš, přehodil Webera a srovnal na 1:1.

Inkasovaná branka domácí nepoložila, naopak stále cítili, že na kýžené překvapení mohou dosáhnout. Mě li i šance, ale druhá branka, která by zajistila tři body a záchranu, nepřicházela.

Pak však přišla 69. minuta, ve které Dobříš spasil Jan Karas, který po osmi minutách na hřišti uklidil do sítě nabídku od Junka.
Hosté se pak snažili o vyrovnání, ale marně. Ačkoliv ani domácí už pojistku nepřidali, těsné vedení uhájili a po závěrečném hvizdu tak mohla naplno propuknout radost z vítězství i divizní záchrany.

Dobříš – Čížová 2:1 (0:0)

Branky: 47. Dort, 69. Karas – 49. Lukeš. Rozhodčí: Trojan. ŽK: Novák, Dvořák, Šlapák (všichni Čížová). Diváci: 150.
Dobříš: Weber – Petrlík, Talůžek, Masopust, Horáček – Procházka, Dort, O. Puchmajer (90. Burda), V. Šrain – Junek (81. Kozohorský), Matějka (61. Karas).