Dobříš začala ve velkém stylu a už po čtyřech minutách, z první vážnější příležitosti, udeřila. Podél postranní čáry se protáhl Karas, našel Jana Šraina, který ještě přistrčil do lepší pozice svému bratrovi Václavovi, který se opřel do míče a Rojík neměl šanci. O chvíli později si bratrská dvojice podobnou akci zopakovala ještě jednou, ovšem tentokrát střelec prvního gólu nezamířil mezi tři tyče. „Začali jsme dobře. V prvních dvaceti minutách jsme soupeře do ničeho nepustili a měli jsme zápas ve svých rukách,“ uvedl Martin Šrain.

Klatovy se ale následně z počátečního náporu domácích oklepaly a vyrovnaly hru. Do šancí se dostali Bálek a Trška, ale Jechort si s jejich pokusy poradil. To už se ale nedalo říci o střele Krejčího, který po půlhodině hry srovnal a odstartoval zároveň černou dobříšskou patnáctiminutovku. „Náš brankář chyboval, soupeř vyrovnal a od té doby převzal otěže zápasu,“ uznal Šrain.

Už za šest minut totiž zbytečně ztratil míč zkušený Dort, což Pavlovič bez milosti potrestal druhou brankou. Pět minut před pauzou přišel jeden z klíčových momentů celého duelu. Klatovský Janda fauloval Karase, který neudržel nervy na uzdě, po soupeři se ohnal, uviděl červenou kartu a Dobříš musela dohrávat v deseti. V závěru první půle navíc pronikl do šestnáctky Diviš a rozvlnil dobříšskou síť potřetí.

Do druhé půle nastoupili domácí hráči sice v oslabení, ale s odhodláním pokusit se s výsledkem něco udělat. „ Řekli jsme si, že ještě není konec. A chtěli jsme ještě zabojovat,“ prozradil Šrain.

Jako první ovšem zahrozili hosté, když Talůžek musel vykopávat střelu Bálka z brankové čáry. Pak zahrozil na druhé straně Václav Šrain. Jeho přímý kop nadělal klatovskému brankáři problémy, ale míč nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů dorazit do sítě. Neuspěli ani Jan Šrain a Horáček. Gól vstřelil až Pavlovič, který z úhlu překonal Jechorta a zvýšil na 4:1.

Když v 65. minutě uviděl druhou žlutou kartu Jan Šrain a Dobříš šla do devíti, bylo definitivně rozhodnuto. Klatovský Krejčí pak ještě trefil břevno, ale na výsledku zápasu se už nic nezměnilo.

„Když jsme přišli o druhého hráče v poli, bylo jasné, že s výsledkem už nemáme šanci nic udělat. Oba vyloučení hráči nám budou velmi chybět, ale nedá se nic dělat. Musíme se dobře připravit na dalšího soupeře, kterým bude vedoucí tým tabulky Admira Praha,“ dodal Martin Šrain.

Dobříš - Klatovy 1:4 (1:3)

Branky: 4. V. Šrain - 36. a 53. Pavlovič, 30. Krejčí, 44. Diviš. ŽK: 20. a 65. J. Šrain, 20. Masopust, 87. Talůžek - 65. Mészáros. ČK: 40. Karas, 65. J. Šrain. Rozhodčí: Janíček.

Dobříš: Jechort - Horáček, Talůžek, Pokorný, Kozohorský - Masopust - V. Šrain, J. Šrain, Dort, Junek.