Stejně jako v předešlém utkání s Tachovem nastoupili dobříšští do souboje se třetím týmem divizní tabulky s Talůžkem na hrotu a velkým odhodláním a snahou pokusit se bodovat. A začali dobře „V prvních dvaceti minutách jsem s domácím týmem hráli vyrovnanou parti. Dokonce jsem měli více šancí,“ poznamenal Patrik Junek, ale on ani jeho kolega Matějka v dobrých možnostech neuspěli.

Iniciativu následně převzala Čížová. První hrozbu dokázal ještě zlikvidovat Jechort, který lapil hlavičku Jirouše, ale ve 22. minutě si na centr Kočího naskočil Lukeš a otevřel skóre. „Inkasované brance bohužel předcházela má chyba,“ kál se Junek.

Po prvním gólu se hra mírně uklidnila, ale bylo to jen ticho před bouří, která se strhla v posledních osmi minutách prvního poločasu. Vše odstartoval Procházka, který faulem zastavil unikajícího Chytrého a rozhodčí mu bez váhání ukázal červenou kartu. Navíc z nařízeného přímého kopu přidal Jirouš druhý gól.

Další pohroma pro Dobříš přišla za minutu, kdy po zbytečném faulu uviděl druhou žlutou kartu Jan Šrain a i on zamířil předčasně pod sprchy. Výhodu dvou mužů v poli zužitkovala Čížová ještě těsně před odchodem do kabin, když rohový kop usměrnil do sítě Polodna. V tu chvíli to vypadalo na velký dobříšský debakl.

„Do druhé půle už jsme šli s cílem bránit, abychom uhráli solidní výsledek,“ přiznal Junek. Jenže už po čtyřech minutách proměnil rychlý protiútok Matějka, za dalších pět na něj navázal i Kozohorský a Dobříš tak byla rázem ve hře o body. „Makali jsme na hranici svých možností a Čížová úplně odpadla,“ líčil Junek.

Ve snaze o vyrovnání poslal trenér Martin Šrain na hřiště i kanonýra Maryšku, který se vrátil po zranění. Ani on se však už prosadit nedokázal. „Vypracovali jsme si už jen dva závary, ze kterých jsme nic nevytěžili,“ řekl Junek. Naopak domácí mohli v závěru výhru zpečetit, ale Lukešův pokutový kop zneškodnil Jechort. Na skóre se tak už do konce nic nezměnilo. „Kdybychom v druhém poločase hráli v plném počtu, mohlo to dopadnout úplně jinak,“ litoval Patrik Junek.

Čížová – Dobříš 3:2 (3:0)

Branky: 22. Lukeš, 38. Jirouš, 44. Polodna – 49. Matějka, 54. Kozohorský. Rozhodčí: Hodek – Janoch, Vychodil. ŽK: 91 Chytrý – 31. a 39. J. Šrain. ČK: 37. Procházka, 39. J. Šrain.

MFK Dobříš: Jechort – Horáček, Procházka, Pokorný, V. Šrain – Kozohorský (71. T. Šebek), J. Šrain, Dort (46. Masopust), Junek – Matějka (71. Maryška), Talůžek. Trenér: Martin Šrain.