Pamatujete? Oba soupeři se na stejném místě utkali i na úvod minulého ročníku. I tehdy skončil zápas v základní hrací době bez branek a došlo tak na penaltový rozstřel. Ten se protáhl na neuvěřitelných patnáct sérií.Až pak padlo rozhodnutí, když přestřelil neratovický stoper Šulc a dva body tak putovaly na konto domácích.

A historie se opakovala, ačkoliv tentokrát se nejednalo o žádný penaltový maraton, protože jasno už bylo po základních pěti sériích.Zatímco hosté se v nich mýlili hned dvakrát, za domácí neproměnil pouze Junek a druhý bod tak zase připadl Dobříši. Rozhodlo, že poslední pokus neratovického Kokošky orazítkoval jen tyč.

Hostům tak nebylo nic platné, že během devadesáti minut měli výraznou herní převahu, o čemž svědčí nejen počet střel (4:14, z toho na branku 2:6), ale i počet rohových kopů (1:13) a hlavně gólových příležitostí. Jenže při Dobříšských stali všichni svatí v čele s vynikajícím brankářem Weberem, který svůj tým několikrát zachránil (dvakrát i s pomocí tyče).

Nutno podotknout, že domácí si přízeň štěstěny za svůj obětavý výkon zasloužili. A nakonec mohli být i odměněni více než dvěma body.
Dvakrát totiž dopravili míč do sítě. Nejprve krátce po půlhodině hry Junek a po něm i Puchmajer, který v 77. minutě dorazil střelu Jana Šraina. Ani jedna branka však nebyla správně uznána kvůli předchozím ofsajdovým postavením zakončujících hráčů.

I tak ale mohou být dobříšští fotbalisté spokojeni, což potvrzují i slova trenéra Filipa Dorta. „Měli jsme opravdu velký kus štěstí. Soupeř měl šancí asi na deset zápasů dopředu. Nás ale podržel brankář. Ziskem dvou bodů jsme vytěžili maximum možného. Těší i nula vzadu, protože dlouhodobě inkasujeme hodně branek,“ uvedl.

MFK Dobříš - FK Neratovice-Byškovice 1:0 po pen. ŽK: Puchmajer, Šrain, Kvapil (všichni Dobříš). Rozhodčí: Vnuk. Diváků: 220.

Dobříš: Weber – Horáček, Talůžek, Machač, Pokorný – Liška (69.Petrlík) – Masopust (71.Kvapil), Kilián, Puchmajer, Junek – J. Šrain.