Naděje na bodový zisk uhasla už v prvním poločase, kdy Dobříš pětkrát inkasovala. Už v 5. minutě otevřel skóre Pospíšil a zlom zápasu se pak nastal mezi 12. a 18. minutou, kdy se po rohových kopech prosadili hlavou nejprve stoper Javorek a pak Holub. „To nás dostalo na koně,“ uvedl trenér Kladna Jan Pejša, jehož mužstvo do poločasu ještě využilo dvě možnosti. Nejprve proměnil penaltu Hanzlík, následné pláchl Čížek a míč naservíroval Tóthovi do prázdné. „Byl to skvělý poločas,“ radoval se kouč hostů.

To domácí trenér Filip Dort měl logicky úplně jiné pocity. „Už po prvním poločase bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Soupeř nehrál špatně, ale základem byl náš tragický výkon. A to přesto, že do utkání nastoupila stejná sestava, která v minulém duelu s Chomutovem podala velmi dobrý výkon. Chybělo nám nasazení, bez něhož se nedá hrát fotbal na jakékoliv úrovni,“ nešetřil kritikou směrem k výkonu svého mužstva.

Po změně stran už se zápas pouze dohrával. Domácí vyměnili několik hráčů, hosté zase s vědomím náskoku lehce ubrali. Přesto ještě přidali jednu branku, když se deset minut před koncem trefil Čížek a zvýšil už na hrozivých 0:6.

Až poté se dočkala i Dobříš, jejíž hrozivou porážku zmírnili dvěma slepenými góly Soukup a Maryška. „Ve druhém poločase už byl náš výkon lepší, ale ani tak není nic pozitivního, co bychom si mohli z utkání odnést. Jednoznačně se jednalo o náš nejhorší výkon v probíhající sezoně,“ konstatoval zklamaný Filip Dort.

Možnost složit reparát budou mít dobříšští fotbalisté v sobotu, kdy se představí na trávníku Baníku Souš.

Dobříš – Kladno 2:6 (0:5). Branky: 82. Soukup, 88. Maryška – 9. Pospíšil, 12. Javorek, 18. Holub, 29. Hanzlík (pen.), 42. Tóth, 80. Čížek. ŽK: 57. Šrain V., 70. Talůžek – 77. Pechr. Rozhodčí: Doubrava – Vnuk, Švagr. Diváků: 250.

Dobříš: Procházka (46. Liška), Machač, Kozohorský (32. Soukup) – Junek, Pokorný, Fic (46. Puchmajer), Šrain V., Kopečný (46. Šrain J.)– Talůžek, Maryška.