Hlavně jeho zásluhou tak Dobříš otočila nepříznivě se vyvíjející průběh zápasu ve svůj prospěch. Přestože v kontextu celého zápasu měla navrch herně i co do počtu šancí, prohrávala, když na konci první čtvrthodiny unikl domácímu obránci Pokornému rakovnický Jankele a úspěšně zakončil.

Dobříšští odpověděli střelou Puchmajera, kterou srazil Hradecký na roh. Neujaly se ani hlavičkové pokusy Talůžka a Machače, ale sedm minut před přestávkou už to vyšlo. Po centru Šraina našel Rehák volného Junka, který vyrovnal. Nutno podotknout, že chvilku předtím musel domácí brankář Weber zlikvidovat další samostatný únik Jankeleho.

Pokračovalo se ale za stavu 1:1 a ještě do přestávky mohlo být veseleji. Avšak po střele Reháka a dorážce Junka vyrazil gólman Žulevič se štěstím, za pomoci obránce i břevna, míč na roh.

Další klíčové okamžiky nastaly kolem hodiny hry. Nejprve zblízka minul dobříšský kapitán Talůžek, pak Webera zastavil pronikajícího Kučeru, načež se do další šance dostal opět Talůžek, ale rozvlnil síť pouze z boku.

Krátce na to ovšem vyzval muž zápasu Junek ke skórování Puchmajera, který se hlavou nemýlil. Tento gól se zároveň ukázal jako rozhodující. Ačkoliv se na domácí straně  ještě ve zbylém průběhu marně snažili o pojistku střídající Maryška, respektive Junek, hostům v závěrečné snaze nepomohlo k vyrovnání ani vysunutí gólmana na dva rohové kopy.

Dobříšští fotbalisté se tak před nucenou přestávkou dostali v tabulce o bod na třinácté místo. Právě před rakovnický Tatran.

Dobříš – Tatran Rakovník 2:1 (1:1). Branky: 38. Junek, 62. Puchmajer – 15. Jankele. ŽK: Liška, Puchmajer, Talůžek (všichni Dobříš). Rozhodčí: Štefan – Dohnal, Doubrava. Hráno bez diváku.

Dobříš: Weber – Masopust (86. Kvapil), Talůžek, Pokorný, Machač – Liška (82. Janda) – Rehák(70. Košťálek), Kilián (46. Maryška), Puchmajer, V. Šrain – Junek.


Načítám tabulku ...