Příčinu sobotní porážky ovšem nevidí jen ve špatné koncovce, ale také v prvním poločase, ve kterém jeho tým nepodal vůbec dobrý výkon. „Prospali jsme ho. Výkon byl mdlý, chyběl nám pohyb a nabídka, což jsou věci, které se opakují už poněkolikáté. Musíme se o tom s hráči pobavit, protože problém určitě není v kondici.“
Brandýs toho dokázal využít ve 14. minutě, kdy Kovařík zakroutil svůj přímý kop přesně k pravé tyči a gólman Weber byl bezmocný.

Do druhého poločasu nastoupil domácí tým jako vyměněný. „Takto musíme hrát od začátku,“ říká jasně dobříšský kouč. Jeho svěřenci zpočátku svého soupeře zatlačili, ale v plné nahotě se tentokrát ukázal momentálně asi jejich největší problém. A sice právě neefektivita v zakončení. „Stejně jako v předešlých střetnutích jsme si vytvořili dobré příležitosti, ale netrefíme branku,“ vysvětlil problém Dort. „V tréninku na tom pracujeme. Věřím, že je to otázkou jedné branky, která všechno odšpuntuje.“

Proti Brandýsu se tak ale nestalo. Vrcholem dobříšského zmaru byla 54. minuta, kdy hostující Braborec fauloval v pokutovém území Machače, ale Puchmajerovu penaltu vystihl brankář Lisa a vyrazil míč na roh. „Tento moment na tým v dalším průběhu duelu dolehl,“ všiml si Dort.

Dobříš už s nepříznivým vývojem nic udělat nedokázala, naopak po hodině hry zakončil rychlý protiútok hostů druhým gólem Folwarcny a završil skóre.

Dobříš - Brandýs n. Labem 0:2 (0:1). Branky: 14. Kovařík, 60. Folwarcny.

Dobříš: Weber – Procházka (77. Fic), Talůžek, Machač, V. Šrain – Matějka (46. Junek), Pokorný, Puchmajer (73. Chýla), Liška (64. J. Šrain), Kopečný(46.Kozohorský) – Maryška.