SOBĚSLAV – DOBŘÍŠ 5:0 (2:0)

Kromě Dorta se v sestavě hostů objevil i Jan Liška, což byla další dobrá zpráva. Trenér Šrain však optimismus krotil. „Vrátili se nám klíčoví hráči. Hlavně Filip Dort je důležitou osobností i v kabině. Musíme si však uvědomit, že oba dlouho dobu nehráli a nemůžeme od nich hned čekat zázraky,“ věděl.

Jeho slova se v zápase potvrdila. Na výkonu obou navrátilců byla herní pauza znát a zbytek týmu pokračoval v nevýrazných výkonech z posledních týdnů. Směrem dopředu hráči soběslavskou svatyni takřka neohrozili a v defenzivě pořádali den otevřených dveří. Po čtvrt hodině se stal prvním návštěvníkem Mazouch. Všem utekl, udělal kličku brankáři Weberovi, jenž ho zastavil pouze za cenu faulu a následnou penaltu proměnil s přehledem Kutner. Dobříš poté přežila možnost Vaňka, jehož pokus skončil na tyči, ale osm minut před přestávkou dostal na hranici pokutového území hodně prostoru znovu Kutner a ani podruhé se nemýlil. „Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme dát rychlý kontaktní gól a pokusíme se s výsledkem něco udělat,“ nevzdával se Šrain.

Stal se ovšem pravý opak. Soběslavští hráči po rychlých brejcích a chybách v obraně přidali rychle tři góly. V 50. minutě usměrnil nabídku aktivního Kutnera do sítě Vaněk, v 62. minutě potrestal chybu Lišky Mazouch a za další tři minuty neuhlídal Pokorný Nohavu, který nadvakrát přidal pátý gól a bylo rozhodnuto. V dalším průběhu už domácí atakům soupeře odolali. I přesto, že v závěru museli dohrávat o deseti, protože za zraněného Lišku nebyl na lavičce k dipozici další náhradník. Vysoká porážka však přidělala dobříšským ještě větší starosti. „Když vezmeme chyby v obranné fázi i skutečnost, že za celý zápas jsme nevyslali na branku ani jednu přímou střelou, nelze se divit vysoké porážce. Už aby byl konec podzimní sezony,“ hlesl Martin Šrain.

ARITMA PRAHA – SEDLČANY 1:2 (0:1)

Úvod zápasu se nesl v duchu domácího náporu. Sedlčanský brankář Glogar se však blýskl několika skvělými zákroky, mezi kterými se vyjímá ten z 19. minuty, kdy zneškodnil pokutový kop. „To byl asi rozhodující moment zápasu, kdyby domácí penaltu proměnili a šli do vedení, mohl zápas dopadnout jinak,“ potvrdil kouč Ladislav Šach. Sedlčany ještě jednou muselo zachránit břevno, ale čtyři minuty před pauzou si s dvěma obránci poradil Němec a z první šance hostů otevřel skóre.

Aritma se vrátila do hry po přestávce, kdy nejprve přežila zajímavé možnosti soupeře a v 63. minutě srovnal Macháček. Domácí vycítili šanci a bušili do sedlčanské defenzivy, která však odolala. Rozhodnutí tak přišlo dvanáct minut před koncem na druhé straně, když Senftovu střelu dorazil do sítě Kdolský a zajistil Sedlčanům tři body. „Závěr zápasu sehráli hráči na jedničku a po závěrečném hvizdu vypukla velká radost. Všichni hráči odvedli stoprocentní výkon. Do tabulky pravdy jsme si zaslouženě připsali tři plusové body. Teď nás doma čekají silné Klatovy, kde to musíme potvrdit,“ má jasný cíl pro příští duel Ladislav Šach.