Dobříšští šli do zápasu povzbuzení parádním obratem skóre v domácím duelu s dalším předním celkem soutěže z Ostrova, se kterým sice prohrávali ještě necelou půlhodinu před koncem 2:4, ale po otočce na 5:4 se nakonec radovali z prvního tříbodového vítězství v sezoně. „Byla to velká vzpruha,“ potvrdil Filip Dort, který si se svým mužstvem brousil zuby na dalšího z favoritů. „Meteor jsem samozřejmě sledoval. Bylo zřejmé, že nás čeká velmi kvalitní soupeř, ale my jsme v posledních zápasech ukázali, že jsme schopni odehrát dobré zápasy i s mužstvy jako je nejen Ostrov, ale například i Český Brod, tedy mužstva z čela tabulky. Takže jsme předem rozhodně nic nevzdávali,“ řekl jasně.

A to i přesto, že si byl vědom, že dopolední zápasy (výkop v neděli v 10.15 hodin) jeho svěřencům příliš nesvědčí. „Nevím, čím to je, ale dlouhodobě se nám v těchto brzkých časech nedaří. Kluci s tím mají problém,“ přiznal.

Tentokrát ale musel své hráče za výkon pochválit, protože byli velkému favoritovi po celý zápas rovnocenným soupeřem. „Nemám co vytknout. Dopředu jsme sice nebyli tak aktivní, ale hráli jsme zodpovědně zezadu a vše bylo podpořeno dobrým výkonem gólmana,“ chválil Dort.

I tak ale jeho svěřenci kapitulovali. Porážka se začala rodit v 55. minutě, kdy chyboval v prostoru půlící čáry při rozehrávce Horáček, těžiště hry se přesunulo na pravou stranu hostující poloviny hřiště, odkud přišel centr na Kostku, který akrobaticky překonal brankáře Webera. „Laciná chyba. Náš hráč ztratil míč, který měl čistě na noze,“ uvědomoval si hostující trenér.

Dobříšský obránce vše napravil ojedenáct minut později, když posadil míč na hlavu střídajícího Patrika Junka, jenž po pár minutách na hřišti srovnal na 1:1. Tah s Junkem se nakonec mohl ukázat jako zlatý. O čtyři minuty později, kdy se hostující křídelník dostal po rychlém protiútoku za obranu Pražanů, ale svou střelu namířil jen těsně vedle levé tyče. „Udělal všechno správně, chybělo trochu štěstí. Zase tak jednoduchá pozice to však nebyla. Musel střílet z první, protože měl v zádech obránce, který se ho snažil blokovat,“ uvedl Dort, který tento okamžik označil jako klíčový. „Kdybychom se dostali do vedení, body by byly hodně blízko. Soupeř by skóre horko těžko otáčel,“ myslí si.

Bohužel vzápětí Dobříš neuhlídala standardní situaci a Kostka vrátil druhým gólem Meteoru vedení. To srdnatě bojující Dobříš zlomilo a ve zbytku zápasu už odpovědět nedokázala. Naopak sedm minut před koncem dal definitivní razítko na vítězství  Meteoru třetím gólem Vojtěch Junek.

Meteor Praha – Dobříš 3:1 (0:0). Branky: 55. a 74. Kostka, 83.V. Junek – 66. P. Junek. ŽK: 82. Talůžek. Rozhodčí: Šmat – Coufal, Cichra. Diváci: 184.

MFK Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Pokorný, Horáček (80. Kopečný) – Kozohorský (62. P. Junek), Puchmajer (89. Petrlík), Soukup, V. Šrain (88. Šebek) – J. Šrain, Maryška.