„V předchozích zápasech jsme na protivníky kvalitativně neměli. To je momentální realita. Výsledky toho byly odrazem,“ vrátil se k debaklům trenér Dobříše Filip Dort.

Zápas s rakovnickým Tatranem byl ale ze strany Dobříše úplně jiný. „V prvním poločase měl sice soupeř jednu mega šanci, když jeho hráč netrefil odkrytou branku, ale to bylo všechno. My jsme byli výrazně lepším týmem, ale nebyli jsme dostatečně efektivní,“ líčil trenér Filip Dort.

Až deset minut před koncem všechno odšpuntoval po standardní situaci Václav Šrain. A zdálo se, že si Dobříš připíše tolik potřebné tříbodové vítězství. „Měli jsme ještě přidat další gól a definitivně rozhodnout,“ podotkl Dort.

Místo toho ale přišel v posledních vteřinách zápasu faul v blízkosti vlastního pokutového území a z následného přímého kopu srovnal Kučera. „Nevím, jestli se s tím dalo něco dělat, protože se jednalo o takřka ideální pozici asi osmnáct metrů od branky. V každém případě to pro nás byla velká rána a podepsalo se to na nás i v následném rozstřelu,“ přiznal dobříšský kouč.

V něm měli pevnější nervy a více štěstí hosté. Rozhodla šestá série, ve které nejprve dobříšský Matějka nepřekonal rakovnického brankáře Kabeleho, který následně sám rozhodl o bodu navíc pro svůj tým.

„Pro nás je to velká ztráta. Rakovník je soupeř na naší úrovni, kterého jsme se vším respektem měli doma porazit. Proto z tohoto pohledu nemůžeme bod brát jako nějaké povzbuzení, spíše naopak,“ dodal zklamaný Filip Dort.