„V desátém kole se k nám poprvé v sezoně přiklonilo štěstí,“ radoval se dobříšský kouč, narážel tím na to, že mužstvo muselo dohánět dvoubrankové manko hned dvakrát. „Náš vstup do zápasu byl hrozivý. Soupeři jsme svými chybami nabídli během třinácti minut dva góly,“ popisoval.

Jejich autory byli Psohlavec (4.) a Bursík (13.), ale Dobříš dokázala zásluhou Jana Šraina (19.) a Maryšky (22.) zareagovat. Jenže Ostrov získal za tři minuty díky zužitkovanému úniku Duška vedení zpět a čtyři minuty po začátku druhého dějství znovu navýšil po dorážce Jankovského na rozdíl dvou gólů. A s nadějí Dobříše na bodový zisk to nevypadalo vůbec dobře.

Domácí tým ale začal hrát na dva útočníky a i podruhé dokázal vstát z popela. Nastartoval ho kontaktní gól Maryšky, který po rohu Václava Šraina zůstal osamocen na přední tyči a hlavou se nemýlil (64.). Patnáct minut před koncem pak Dobříš dostala možnost pokutového kopu. K němu se postavil Jan Šrain a se štěstím proměnil. „Tohle byl asi rozhodující moment,“ poukázal na důležitost Šrainova kopu trenér.

Jeho svěřenci vycítili šanci a v závěru se hnali za vítězstvím. A dočkali se! Dvanáct minut před koncem poslal Maryška dlouhý aut přesně na hlavu kapitána Talůžka, který dokonal obrat. Závěr zápasu už si dobříšští fotbalisté pohlídali a po závěrečném hvizdu se tak mohli začít radovat. „Všichni jsme si hluboce oddechli. Zároveň je to velká vzpruha. Věřím, že nám to v následujících zápasech pomůže,“ konstatoval Filip Dort.