„Věděli jsme o kvalitě soupeře a že zápas bude těžký. S tím jsme do toho šli,“ začal hodnocení trenér Marek Zárybnický. I on ale musel být překvapen vývojem zápasu, kdy po patnácti minutách hry padly už tři góly, z toho dva v bráně Tochovic. Úřadovat totiž začal domácí fantom Sodoma, který se postaral o obě trefy domácích. V 26. minutě už podle hlasatele zkompletoval hattrick, ale rozhodčí Štefan ho opravil v zápise a trefu zaznamenal jako vlastní Vokurky.

Tochovice se ještě vzchopily. Ačkoliv se po brance Vondráčka zdálo být už po zápase, tak hosté našli v sobě ještě sílu a během dvou minut se přiblížili na rozdíl jednoho gólu a chvílemi pomýšleli i po vyrovnání. „Domácí jsou velice kvalitní mužstvo. Bylo by asi nespravedlivé, kdybychom vyrovnali, nicméně hned poté jsme měli ještě další dvě šance, kdy jsme mohli vyrovnat. Nestalo se a Kolín si pak zbytek zápasu pohlídal,“ řekl Zárybnický.

Jeho svěřenci jsou po šesti kolech nadále poslední se dvěma body. Teď sice sehráli otevřenou partii s druhým Kolínem, nicméně se stále ukazuje, že divize je někde jinde než nejvyšší krajská soutěž. „V těchto zápasech se ukazuje naše nevyzrálost. Zatímco u domácích nikoliv. Ve druhé půli z hráčů opadl strach a vytvořili jsme si pár slušných akcí po kombinacích,“ našel alespoň nějaká pozitiva kouč Tochovic. V závěru se Sodoma dočkal přeci jen hattricku, když v 90. minutě uzavřel skóre duelu.

Kolín – Tochovice 5:3 (3:1)
Branky: 13., 15, a 90. Sodoma, 25. Vokurka (vlastní), 58. Vondráček - 14. a 64. Jindruščák, 62. Matoušek, Rozhodčí: Štefan. ŽK: 1:1. Diváci: 170.

Tochovice: Matějka - Vokurka, Janů (32. Mourek), Pazderník (60. Čížek), Balík, Jindruščák, Sirotek (60. Matoušek), Ivanik (46. Sýkora), Vašek, Dušek, Benda.