Museli vyhrát, jinak by se dostali do hodně svízelné situace. Klíčovou bitvu však zvládli. I střelec vítězné branky David Krůta podotkl, že se odehrál spíš boj než fotbal. To nejdůležitější mají. Tři body, které je vrací zpět do hry. Konečně jsme vyhráli. Zaplať Pán bůh, že jsme to ubojovali,“ ulevil si stále ještě 21letý hráč Sedlčan.

Domácí vykročili za výhrou gólem do šatny, který zařídil Dvořák. Po obrátce přidal druhou trefou Krůta. Chvíli se zdálo, že prováhal vhodný okamžik, aby přihrál volnému spoluhráči před brankou, vzápětí ale nakonec překonal Bramboru a zvýšil na 2:0. „Vůbec jsem nekoukal, jestli budu nahrávat. Věděl jsem, že tam je sám, prostě jsem si ale položil gólmana a propálil ho,“ komentoval celou sitauci Krůta.

Sedlčany mohly zvítězit klidně vyšším rozdílem, avšak Brambora několikrát podržel Hořovice a jednou ho podrželo břevno. V 59. minutě se Kuška postaral o zápletku, když snížil. Hosté ale mohli zapomenout na nějaký větší tlak. Tatran si zbytek zápasu zkušeně pohlídal a Dřevojan nemusel nijak vážněji zasahovat.

Příbram na šestý pokus doma v letošní sezoně vyhrála.
OBRAZEM: Příbram doma poprvé vyhrála. V duelu exligistů porazila Opavu

„Už jsme mohli vyhrát dřív, akorát nám to nevyšlo. Vyhráli jsme ale s tím nejdůležitějším soupeřem. Jinak by se nám vzdálil a na jaře bychom to měli těžké,“ uvedl Krůta a měl pravdu. V případě by Sedlčany ztráceli na předposlední Beroun pět bodů, takhle nechali na patnácté pozici Hořovicko a mezi oběma týmy je pouze minimální rozdíl.

Proti soupeři z berounského okresu se Tatranu dlouhodobě daří. Za posledních pět let ho doma porazil čtyřikrát. Že s Hořovicemi budou Sedlčany bodovat, předpověděl brankář Glogar už zkraje září. Krůta jeho slova potvrdil. „Jsou na stejné úroni. Do zápasu s ním nejdeme s tím, že si nevěříme nebo tak něco, ale že můžeme vyhrát,“ prohlásil střelec vítězné branky.

Sedlčany chtějí do konce první poloviny základní části ještě bodovat. Podle slov Krůty mají v plánu udělat alespoň ještě tři body. „Jestli to vyjde a do jara budeme mít osm bodů, tak to bude super,“ vyhrkl Krůta. V příštím kole jedou na hřiště Petřínu Plzeň a rozlučku s podzimem přichystají na konci října v duelu s Chebem, kterého naposled v domácím prostředí porazily 4:1.

Sedlčany – Hořovice 2:1 (1:0)

Branky: 45. Dvořák, 54. D. Krůta – 59. Kuška. ŽK: 4:1. Rozhodčí: Šiška. Diváci: 196.

Sedlčany: Dřevojan - Krotil, Kdolský, Sosnovec, Lípa, D. Krůta (68. Soldát), Dvořák (77. Kouklík), Hanuš, Novotný, Habart (68. Čipera), Haas (82. Brotánek)


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …