„Divákům se musel fotbal v Rokycanech líbit. Obě mužstva předvedla několik pěkných akcí,“ líčil vedoucí Tatranu Jiří Voráček.

Hlavní rozdíl mezi soupeři byl ovšem v zakončení. „Domácí byli důrazní a nebáli se střílet. Naši hráči byli se střelbou na štíru, drtivá většina akcí končila už před pokutovým územím. A jak známo, bez střelby nepadají branky a nedá se vyhrát,“ poznamenal Voráček.

Zatímco Sedlčany se neprosadily, domácí jejich síť rozvlnili dvakrát. A to zásluhou rychlých protiútoků. Jeden zakončil ve 12. minutě Sadílek a navzdory protestům sedlčanské lavičky proti jeho možnému ofsajdovému postavení nasměroval Rokycany za třemi body.

Jejich stvrzenka přišla v 72. minutě, kdy udělal hrubou chybu Soldát, který špatnou přihrávkou nabídl domácím další brejk, který tentokrát úspěšně zakončil druhým gólem Procházka.

O čtyři minuty později byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Milan Krůta, čímž naděje Sedlčan definitivně zhasla. „Musíme doufat, že se gólu dočkáme v posledním podzimním zápase doma proti Berounu,“ dodal Voráček.

Rokycany – Sedlčany 2:0 (1:0). Branky: 12. Sadílek, 72. Procházka. Rozhodčí: Šlapák. ŽK: 37. a 76. M. Krůta, 81. D. Krůta (všichni Sedlčany) ČK: 76. M. Krůta (Sedlčany). Diváci: 100.

Sedlčany: Glogar – Repetný, Řehák, Čejda, M. Krůta – D. Krůta, Kdolský, Dvořák, Soldát (81. Sirotek) – Kvěch (85. Novotný), Čipera (85. Sosnovec).