„Přítomným divákům se musel fotbal líbit, hrálo se nahoru a dolů. Mimo branek si oba týmy vytvořily spoustu šancí. A tak se kromě diváků nenudili hlavně brankáři,“ líčil průběh vedoucí sedlčanského mužstva Jiří Voráček.

Tatran v něm měl sice navrch, ale Komárov, který hraje krajský přebor, příliš nezaostával a v jednom aspektu domácí tým dokonce předčil. „Byli jsme fotbaloví. Hosté nás ale předčili v důrazu. Rozhodně se předvedli jako dobrý soupeř,“ ocenil Voráček hráče Komárova, kteří drželi s favoritem krok do 55. minuty, kdy podruhé smazali jednobrankové manko a srovnali na 2:2.

Takřka vzápětí ale vymetl šibenici Repetný a v úvodu poslední dvacetiminutovky poslal David Krůta domácí do rozhodujícího dvoubrankového vedení.

Šest minut před koncem sice ještě Komárov vykřesal snížením na 4:3 jiskřičku naděje, ale Sedlčany v závěru žádné komplikace nepřipustily, ba naopak. Hned po rozehrání přihrál Dvořák na gól Milanu Krůtovi a následně ještě sám završil výsledek zápasu.

Sedlčany vstoupí do jarní části sezony v neděli, kdy na domácím trávníku přivítají Soběslav. Výkop zápasu je ve 14.30 hodin.

Radost sebrala branka v závěru

Blízko vítězství byl na závěr přípravy i druhý divizní zástupce Příbramska z Dobříše. Mužstvo účastnící se divize B, sice v domácím utkání s Vysokým Mýtem dvakrát prohrávalo, ale na prahu závěrečné čtvrthodiny se dostalo do vedení 3:2, o což se svými góly zasloužili Václav Šrain (trefil se dvakrát) a Patrik Junek.

V poslední minutě ovšem hosté vyrovnali a zápas tak skončil smírně. „Vzhledem k průběhu byla remíza zaslouženou,“ uvedl klub na svém webu.

Dobříš zahájí jaro už v sobotu, kdy se představí na půdě Neratovic. Tam zazní úvodní hvizd rozhodčího v 10.15 hodin.