„V první půli nám zcela chyběl pohyb na útočné polovině, z čehož pramenily naše problémy v rozehrávce, kdy naši obránci neměli komu dát míč. Klatovy byly v tomto směru mnohem lepší,“ popsal dobříšský trenér Filip Dort hlavní příčinu, ze které vzešlo i dvougólového manko.

To zařídil svými dvěma zásahy hostující Diviš, který si nejprve v 8. minutě zaběhl za obranu a přeloboval Webbera, dvě minuty před pauzou pak utekl po levé straně a dobříšského brankáře prostřelil tvrdou ranou.

Po změně stran se ale role na hřišti zcela obrátily. Domácím hodně pomohla střídání a příchod Maryšky s Junkem. „Oba hráči naší hru rozhýbali a přinesli kvalitu,“ chválil Dort. Maryška dal o sobě vědět hned po několika vteřinách, kdy připravil snížení pro Kopečného. „Rychlý kontaktní gól byl důležitý,“ potvrdil trenér Dobříše.

Jeho mužstvo poté sice jednou muselo zachránit břevno, ale v 64. minutě se o vyrovnání postaral znovu Kopečný. O minutu později navíc napřáhl ze střední vzdálenosti Puchmajer a otočil skóre. „Od té doby jsme se vezli na vlně euforie,“ poznamenal Dort.

Tu ještě dvěma brankami v poslední dvacetiminutovce zvýraznil Junek a zpečetil tak postup do hlavní fáze. Tam Dobříš vyzve favorizovaný Písek, který je účastníkem ČFL „Šanci máme. V minulosti už jsme třetiligový tým porazili,“ upozornil Dort.