Byl to tah vynucený, protože trenér Martin Šrain měl k dispozici pouze jednoho klasického útočníka Ondřeje Matějku. Důvodem bylo, že kvůli zranění postrádal nejen střelce Štěpána Maryšku, ale i jednu z možných útočných alternativ Jana Šraina, což zase zapříčinilo, že zkušený Filip Dort, který rovněž může nastupovat na hrotu, se musel posunout do středu zálohy. A tak se vedle Matějky postavil právě Talůžek, což se nakonec ukázalo jako správný a rozhodující.

Utkání bylo zpočátku velmi opatrné z obou stran. Dlouho se čekalo na nějakou příležitost. Tu měl jako první domácí Habart, ale Weber pádem pod nohy gólu zabránil. Za Dobříš vyslal první nebezpečnou střelu Šrain, tu však tečoval protihráč na roh. Pak vedle branky mířili Habart a Vyleta a na druhé straně po centru Šraina namířil Talůžek hlavičku do gólmana Valeše. Weber reflexivním zákrokem vytáhl na roh hlavičku Vylety.

Klíčové momenty se odehrály na přelomu obou poločasů. Nejprve ve 41. minutě uviděl během krátké doby druhou žlutou kartu domácí Tušl, když fauloval unikajícího Junka a musel předčasně pod sprchy. Dobříš tak dostala možnost hrát více než polovinu zápasu v přesile o jednoho muže. Výhodu dokázala využít krátce po změně stran. Ve 49. minutě centroval Václav Šrain, našel přesně Talůžka, který pohotovou ranou překonal tachovského brankáře Valeše.

V následujícím průběhu duelu ale domácí, ač oslabeni, nebezpečně útočili. Únik Vylety zastavil Weber, těsně vedle branky skončil hlavičkový pokus Bydžovského a dobříšský gólman si poradil i se střelou stejného hráče.

V závěru zápasu pak mohl pečetit výhru hostů Dort, který se pokusil z dálky přehodit vysunutého gólmana Valeše, ale jeho zakončení skončilo nad brankou. Dobříš už ale těsný náskok, který zařídil zaskakující útočník Talůžek, uhájila do závěrečného hvizdu a odvezla si cenné tříbodové vítězství.