„Většina týmu si takovou soutěž zahrála poprvé v životě. Všichni jsme se moc těšili a udělalo to na nás velký dojem. Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a jdeme si to užít. Kluci předvedli poctivý týmový výkon, tvrdě makali a odměnou byl bod, se kterým jsme spokojeni,“ cenil si trenér Marek Zárybnický.

Tochovice přitom sahaly po všech třech bodech. Po trefách Josefa Čížka vedly ještě půl hodiny před koncem o dvě branky, ale domácí dokázali ve zbytku zápasu manko zásluhou Žitka a Radzinevičiuse dorovnat. „Pomohl nám rychlý gól už po třech minutách hry, kterým jsme získali sebevědomí a zaskočili soupeře. Domácí jsou ale velmi kvalitním a vyzrálým mužstvem. A to se nakonec projevilo, přestože v závěru jsme přeci jen sahali po třech bodech, když jsme šli sami na branku. Bohužel jsme ale neproměnili,“ zamrzelo trochu kouče.

A co první zápas ukázal Marku Zárybnickému směrem do dalšího průběhu ročníku? „Nechci shazovat středočeské soutěže, ale tohle je úplně něco jiného. Pro naše mladé kluky je to velká zkušenost, škola a naším úkolem je postupně se učit, abychom se posouvali dál a dál. Uvidíme, na co to v závěru sezony bude stačit,“ řekl.