„Je to útočný hráč. Čekáme od něj, že zvýší konkurenci v týmu a hlavně naše zakončení bude lepší, než bylo, že dá nějaké góly a produktivita s ním bude lepší,“ řekl na adresu čerstvé posily předseda klubu Ladislav Černý, kterého Tochovice přivedly v poslední den letního přestupového okna. Vytasily tak nikoliv eso, ale kluka řečeno pokerovou terminologií.

Pech je kmenovým hráčem Českých Budějovic. Ačkoliv na jihu Čech podepsal již profesionální smlouvu, tak mezi muži zatím prostoru nedostává. V letošní sezoně nastoupil za rezervu Dynama pouze do jednoho utkání v ČFL. „V Adamovi vidíme velký potenciál a všichni si budeme přát, aby jeho fotbalový talent v Dynamu dále rostl a aby se jednou dokázal prosadit i v ligovém A-týmu. Má pro to ty nejlepší předpoklady," řekl tehdy sportovní ředitel klubu Tomáš Sivok na Pechovu adresu.

Na tu si ale bude muset počkat, protože nyní zbytek sezony stráví 18letý teenager v Tochovicích, kde by měl dostat rozhodně více prostoru se ukázat. Bude hrát totiž pod vedením trenéra Erika Šlechty, pod kterým hrával dlouhá léta v mládeži, takže kouč divizního celku ví, co od mladé pušky čekat.

Pech začal s fotbalem v Sedlčanech, kde hrál v přípravce, v žácích se pak posunul do Příbrami. U Litavky působil až do dorosteneckého věku. V kategorii do 19 let si ho loni vyhlédly České Budějovice, které mu následně nabídly i profesionální smlouvu. Nyní ho čeká nová štace v Tochovicích.