„Vyhráli jsme podle mého zaslouženě, i když herně bylo utkání dost vyrovnané. My jsme ale proměnili dvě gólovky v prvním poločase, navíc po krásných akcích a střelách z první,“ řekl po utkání spokojený trenér sedlčanského Tatranu Ladislav Šach. „Hosté těsně před poločasem snížili. V poločase jsme si řekli, že musíme hráče včas dostupovat a nepouštět ho do šancí. Do šedesáté minuty jsme měli zápas pod kontrolou, pak jsme začali střídat a hra se vyrovnala. Soupeř se dostal do hry, ale pořádnou šanci neměl. Třetí brankou jsme utkání definitivně zlomili ve svůj prospěch a v klidu jsme ho dohráli,“ popsal důležité momenty utkání kouč Šach.

Jeho týmu pomohl parádní start do zápasu. Po gólech Kvěcha a Dvořáka vedli domácí po šestadvaceti minutách o dva góly. „Hodně nám to pomohlo, to je jasné. My jsme totiž asi do patnácté minuty působili takovým křečovitým dojmem, měli jsme ve hře dost nepřesností. Hosté měli dvě šance, ale ty neproměnili. Klidně mohli vést o dva góly oni,“ uznal domácí kormidelník.

Když už se zdálo, že si domácí ponesou do útrob stadionu dvoubrankové vedení, udeřili hosté. Naštěstí pro Sedlčany poprvé a naposledy. „Určitě to byla komplikace. Vždycky to tak je. Branka do kabiny může s týmem nebo některými hráči zatřást. Nebyl jsem úplně v klidu, nervozita tam byla,“ přiznal kouč Šach.

Ovšem domácí po přestávce přidali pojistku v podobě třetího zásahu a bylo rozhodnuto. „Měli jsme dobrý vstup do druhého poločasu. Hosté se snažili s vývojem něco udělat, ale nic už neměli. V utkání jsme dali góly, proto jsme vyhráli zaslouženě,“ dodal kouč vítězů. (mal)

Sedlčany – Hořovicko 3:1 (2:1)

Branky: 14. Kvěch, 26. Dvořák, 72. Krůta – 42. Balvín. Rozhodčí: Makovička. ŽK: 1:1. Diváci: 636.
Tatran Sedlčany: Glogar – Repetný, Brotánek, Kdolský, M. Krůta – Dvořák (73. Řehák), Kvěch (68. Sirotek), D. Krůta, Čejda – Matoušek (89. Bláha), Čipera (60. Soldát).