Promo Kanonýr Deníku

Dva góly Katovicím, proti Tochovicím dokonce hattrick, následoval jeden zásah proti Doubravce a naposled opět dvě trefy do sítě Českého Krumlova, které zařídily jeho týmu tři body. Taková je bilance 23letého Ngagneho Falla, který na jaře posílil Příbram. „Je šikovný,“ řekl s úsměvem na adresu svého svěřence trenér Lubomír Pružina.

Kouč rezervního týmu druholigového celku se o senegalský klenot v zeleném dresu stará jako o vlastního. I proto mu při pomoci ohledně hledání doktora napsal Fall zprávu „Děkuji otče!“. „Bolely ho zuby, tak mu sehnal zubaře i prášky, protože mu čistily kanálky. O ty Afričany se tady takhle starám. Je to moje náplň práce,“ uvedl Pružina.

Bilance Falla je skvostná a je jen otázka času, kdy dostane šanci i v profesionálním fotbale za A-tým. Kouč rezervního celku se o něm bavil i s hlavním trenérem áčka, naposledy v sobotu dopoledne, Dušan Uhrin mladší však ještě na něj neukázal. Cesta k němu je složitější. „Bude si muset na svou šanci počkat,“ konstatoval kouč divizního B-týmu. Druholigovému účastníkovi by se ale další kanonýr, který by doplňoval Wágnera hodil. Zvlášť, když Surmaj je zranění.

Otázkou však je, jaká bude Fallova situace za týden po 10. dubnu, kdy si hodlá zařídit neomezené vízum, aby mohl dál střílet branky za rezervu Příbrami. Senegal se totiž nachází na seznamu zemí na indexu po boku KLDR, Rusko a Bělorusko, takže celá záležitost v jeho případě bude o něco složitější. „Uvidíme, kdy se vrátí. Snad co nejdřív,“ uzavřel Pružina.