Podle vedoucího sedlčanského mužstva Jiřího Voráčka však byl tentokrát výsledek až příliš krutý. „Tak vysokou porážku jsme si nezasloužili, protože domácím jsme byli do 64. minuty vyrovnaným soupeřem,“ povzdychl si.

Jenže to nebylo Tatranu nic platné. Fotbal se hraje v první řadě na góly a jeho hráči ze svých šancí žádný nevytěžili, naopak už v té době o dva prohrávali. Domácím nejprve krátce po půlhodině hry pomohla odpískaná penalta, kterou proměnil Kalousek, druhý gól pak přišel po standardní situaci, po níž zamířil přesně Česák. „Pravdou je, že pak už jsme nebyli tak aktivní v napadání, protože nám docházely síly. Hráči chtěli ještě domácí potrápit, ale zapomněli na zadní vrátka,“ poznamenal Voráček.

Toho českobudějovičtí fotbalisté dokázali v závěru zápasu využít ke vstřelení dalších dvou branek, které v posledních osmi minutách zaznamenali Šestauber a Spadaccini.

Č. Budějovice – Sedlčany 4:0 (1:0). Branky: 33. Kalousek (pen.), 64. Česák, 82. Šestauber, 87. Spadaccini. ŽK: Kaloušek, Šmíd – D. Krůta, Brotánek. Rozhodčí: Les – Guntiš, Eibl. Diváci: 45.

Sedlčany: L. Dřevojan – Repetný, Brotánek, Kdolský, M. Krůta, Soldát (87. Hrabák), Čipera (68. Matoušek), Novotný, Sirotek (78. Sochůrek) – D. Krůta, Hašek(87. Chocholoušek).