„Toto trvalo, ale ještě s takovými nervy,“ ulevil si trenér Lubomír Pružina. Aby také ne. Béčko Příbrami se ocitlo pod velkým tlakem a doma už muselo bodovat. Jinak by bylo zle. Hubená výhra se ale rodila ztuha. Domácí sice byli lepší v poli, vypracovali si více příležitostí, ale stále tomu chyběl gól i přesto, že se v sestavě objevilo několik posil z A-týmu.

Střelecké tápání ukončil až čtvrthodiny před koncem základní hrací doby Stropek. Ale jak. Napřáhl a jeho neuvěřitelná střela se o třela o břevno a skončila v horním růžku. Příbram mohla mít daleko větší klid, když dostala možnost penalty. K ní se postavil, ačkoliv na ní nebyl určený, El Baba. Gólman Koten ho vychytal. Radost domácích z výhry mohla tak propuknout až po závěrečném hvizdu.

„Byl jsem až dojatý. Pro mě bylo utkání tak vysilující, protože tam mám většinou mladé kluky. Zodpovědnost obrovská,“ prohlásil kouč Pružina, který si pochvaloval výkon obou obránců Stropka s Langhamerem, i když ten hrál pouze poločas. Příbram se díky výhře posunula na desáté místo. Od pásma sestupu mají nyní pět bodů a tři příčky. „Nejsme vůbec zachránění. Rokycany prohrály, tak to je dobré, ale žijeme v Česku,“ narážel 67letý trenér na zápas Klatov s Lomem. Hosté už totiž mají jistý postup do ČFL, zatímco domácí hrají o záchranu v divizi.

Příbram B – Hořovice 1:0 (0:0)

Branky: 76. Stropek. Rozhodčí: Makovička – Toucha, Koranda. Diváci: 50.

Příbram B: Babka – Schindler, Lisý, Stropek, Procházka, Langhamer (46. Popovič), Anih (46, Kindlman), El Baba (90. Rehák), Hýsek (81. Čihák), Štěpánek, Krameš.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...