Po Filipu Zorvanovi opustili Příbram také Kamerunec Olivier Kingue, Jiří Januška nebo Slovák Redné Dedič, který přitom klub posílil teprve v létě z Opavy. O dalším působení všech zmíněných se aktuálně jedná. Z hostování se vrací do mateřského klubu Daniel Langhamer. Jiří Mezera začne zimní přípravu s rezervním mužstvem.

Pod vedením Tomáše Zápotočného se budou chtít dostat do kádru áčka mladíci z příbramské akademie, dále navrátilec z hostování František Belej nebo také Rostislav Jandera, který v Příbrami již v minulosti působil. „„Jsem trenér, který chce dávat šanci mladým. Hráč na to musí mít. Když končili dorostenci, tak jsem byl u nich v kabině a že šanci dostanou. Ať makají! Vize klubu je vychovávat mladé hráče, abychom z toho těžili,“ uvedl hlavní kouč aktuálně třináctého týmu druhé nejvyšší soutěže.

Na jeho svěřence nyní čekají dva týdny na umělé trávě s tím, že první čtyři dny budou najížděcí. Na hráče ale nečekají vydatné porce kilometrů na získání fyzičky. „„Kluci mají výhodu, že nebudu zastáncem velkého běhání. Kondici chci hlavně naběhat ve hrách,“ zmínil Zápotočný. Pro hráče si připravil posilovnu nebo bazén. „Pro kluky to bude pestré a mělo by bavit všechny,“ řekl hlavní příbramskou kouč.

"V kabině bylo vidět hodně nových tváří z řad členů naší akademie. Dostávají možnost se do prvního mužstva probojovat. Doufám, že se jim bude dařit a že se během zimní přípravy kvalitně naladíme na start soutěže, kde se musíme dostat v tabulce na vyšší pozice," pronesl po zahájení prvního tréninku v novém roce ředitel klubu Jan Starka.

Příbram čeká va nadcházejících dvou měsících hned osm přípravných zápasů. První z nich ve středu 12. ledna v Plzni, pak se najede na klasický režim s utkáním o víkendu. „Jsem rád, že máme spoustu zápasů. S kolegy si s tím pohrajeme. Budeme hrát spoustu utkání po poločasech,“ nastínil Zápotočný s tím, že bude chtít vidět všechny hráče, i ty z rezervního družstva případně z dorostu. „Chci si je protočit, vidět všechny hráče v akci a jak uchopí šanci. Záleží na nich, jak k tomu přistoupí,“ prohlásil trenér Zápotočný.

| Video: Youtube

Plán přátelských utkání:

12. ledna přátelské utkání: Viktoria Plzeň - 1.FK Příbram (čas bude upřesněn)
15. ledna přátelské utkání: Dynamo České Budějovice - 1.FK Příbram 11:00
22. ledna přátelské utkání: Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 10:30
29. ledna přátelské utkání: 1.FK Příbram - Králův Dvůr 14:00
5. února přátelské utkání: Viktoria Žižkov - 1.FK Příbram 10:00
12. února přátelské utkání: 1.FK Příbram - Admira Praha 10:00
19. února přátelské utkání: Vlašim - 1.FK Příbram 11:00
26. února přátelské utkání: Písek - 1.FK Příbram 10:15