Původně měla Příbram nastoupit o víkendu proti rezervě Táborska. Z avizované přípravy ale sešlo a tak se u Litavky rozhodlo, že proti sobě nastoupí hráči celého kádru proti sobě. V modelovém zápase bojovali o místo v sestavě, protože v nejbližších dnech dojde na řez a trenér Karel Krejčí bude muset ukázat, koho si ponechá a s kým se naopak rozloučí.

„Oba týmy makaly. Snažili jsme se tam nechat všechno, protože hrajeme o místo v kádru. Naštěstí jsme vyhráli, tak jsme spokojení,“ uvedl David Krch, kterému zápas vyšel nejlépe. Jedinými dvěma góly si totiž hlasitě řekl, aby v Příbrami zůstal a vyměnil jí za třetiligovou rezervu Českých Budějovic. „Určitě mám radost. Dva góly se nedávají každý den jen tak. Nejdůležitější je týmový výkon, který jsme podali optimální,“ rozplýval se dvacetiletý záložník.

Loni v lednu odehrál Krch první kompletní zápas za dospělé áčko Dynama, nakonec ale musel vzít za vděk nejprve Táborsko a pak rezervní tým Jihočechů. Nyní by mohl za Příbram nastupovat pravidelně. V přípravě je od začátku. „Určitě je to náročné. Na jaře jsem trénoval ve třetí lize a pro mě se jedná o obrovský skok. Tréninky jsou náročnější, kvalitnější. K tomu ještě počasí,“ dodal Krch.

Pár dnů před řezem příbramského kádru se Krch ukázal jen v tom nejlepším možném světle. Vyhráno ale ještě nemá, což sám ví. O místo v sestavě si ale řekl vehementně. „Jsem skromný kluk, ale musím si i věřit. Snažím se nechávat na hřišti všechno, aby to trenéři viděli. Jestli to bude stačit, se uvidí,“ uzavřel Krch.