Celku od Litavky hrozil od podzimu původně odečet čtyř bodů, nakonec přišla jen o polovinu. Etická komise jí v listopadu potrestala kvůli maření verdiktu Sboru rozhodců a nesplacení dluhů bývalým hráčům. Původně měla dostat za každý prohřešek dva body, Odvolací komise ale snížila trest v obou případech na jeden, k tomu však přidala finanční pokutu třicet tisíc korun. Klub však považuje verdikt za přísný a přemýšlí o tom, že se odvolá k mezinárodním orgánům.

Přípravné utkání: Táborsko - Příbram 3:2
Příbram ztratila duel s Táborskem. Krejčí: První půle snesla měřítko

„Respektujeme rozhodnutí disciplinární instance i oznámení Odvolací komise FAČR. Klub bere dvoubodový trest na vědomí; ovšem považujeme jeho přísnost za neadekvátní, zejména ze sportovního hlediska. Tímto způsobem jsou postihnuti především sportovci, kteří tvrdě bojovali o body na hřišti,“ zní v prohlášení klubu na webových stránkách.

Příbram odmítá celý proces uzavřít a ve hře je pokračovaní případu na mezinárodním poli. „Z naší strany rozhodně nebereme věc za uzavřenou. Zvážíme všechny možnosti, jak rozhodnutí zvrátit včetně odvolání až k orgánům FIFA jako CAS (Mezinárodní sportovní arbitráž),“ uvádí klub.

Zdroj: Youtube

Původně čtvrtý tým po podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se tak v tabulce propadl na aktuální šesté místo se dvoubodovou ztrátou na třetí Táborsko. Klub však na webových stránkách avizuje, že se snaží finanční situaci a vlastní závazky řešit, což v rozhodnutí uznala i Odvolací komise. „Snažíme se zajistit, aby se podobné problémy neopakovaly. Vedení klubu plně spolupracuje s relevantními orgány a chce čelit výzvám a vrátit věci na pozitivní směřování,“ hlásí příbramský klub, který se zároveň obrací na samotnou Mezinárodní fotbalovou asociaci vůči několika pohledávkám ohledně přestupů jejích odchovanců v zahraničních soutěžích.

Dobříš na úvod přípravy porazila Admiru B 3:2
Nejdřív šok, pak vlastní gól a obrat. Dobříš přetlačila na úvod béčko Admiry

„Klub FK Příbram eviduje několik pohledávek vůči této organizaci. Oddělení Clearing house dosud nevyrovnalo finanční prostředky, které má FK Příbram přiznané za přestupy svých odchovanců v zahraničních klubech. Tyto finance by s přehledem pokryly plnění, které následně vedlo k uložení trestu od Etické komise FAČR,“ hlásí klubové sdělení.


Načítám tabulku ...