Dlouhých osm let čekala Příbram na vítězství nad Brnem, na jeho půdě dokonce dlouhých třináct. V té době hrály oba týmy ještě v první lize, nyní jsou o patro níž a v opačném rozpoložení. Zatímco domácí se trápí a prohráli včetně poháru čtyři zápasy v řadě, tak svěřenci Karla Krejčího potvrdili parádní formu mezi reprezentačními přestávkami a opět připsali plný počet bodů. O jedinou branku zápasu se navíc postaral Jakub Nečas, který k řece Litavce zamířil právě ze Zbrojovky.

„Užil jsem si užil až do konce. Vyhráli jsme, odvážíme si odtud body, takže pocity jsou určitě pozitivní,“ usmíval se 28letý záložník, který se pěknou ranou zpoza vápna postaral v 21. minutě o jedinou branku zápasu. Nečas přitom nemusel zůstat u jediné trefy. Ve druhém poločase mohl přidat příbramskou pojistku, místo střely ale hledal Antwiho, který z těžké pozice pálil nad. „Možná jsem zbytečně přihrával, když jsem mohl zakončovat,“ vyčítal si po zápase.

Daleko víc hrozilo Brno, nicméně na něm se podepsala současná krize, kterou si od poloviny září prochází. Excelentní střelec Řezníček pálil v úvodu duelu nad, po přestávce vykopával jeho dorážku z brankové čáry Dudl a do třetice napálil míč do tyče. „Ve druhé jsme měli štěstí. K vítězství jsme se trochu probránili přiznal Nečas. „Za mě je chyba v prvním poločase, že se nedostaneme před branku. Vždy dostaneme první gól, pak ve druhé půli už se musíme tlačit, ale prostě musíme tlačit, vyrovnat, ale ten gól nedáme,“ zoufal si za domácí obránce Lukáš Endl.

Patnáct minut před koncem oslabil Brno po druhé žluté kartě Koželuh, i tak ale byli Jihomoravané nebezpečnější, Příbram ale podržel Melichar. Na druhé straně Borkovec parádní volej Matouška po rohu. Hosté nakonec těsný náskok udrželi a slaví čtvrtou výhru v řadě. „Po reprezentační pauze se nám začalo dařit. Asi jsme dobře potrénovali. Týden volna nám pomohl. Zvedli jsme se a udělali jsme čtyři vítězství v řadě,“ culil se Nečas. Svěřenci Karla Krejčího se díky výhře dotáhli v tabulce na třetí Zbrojovku. Oba týmy mají nyní na kontě devatenáct bodů.

Brno – Příbram 0:1 (0:1)

Branky: 21. Nečas. ŽK: 3:3. ČK: 1:0. Rozhodčí: Radina – Kotík, Dresler. Diváci: 2 508.

Brno: Berkovec – Hamza (84. Divíšek), Endl, Šlapanský – Koželuh, Hellebrand (46. Smejkal), Mara, Granečný (64. Gaszczyk) – Alijagić, J. Řezníček, Fousek (73. Martinek).

Příbram: Melichar – Vokřínek (32. F. Matoušek), Jahić, Fišl, Antwi – Švestka, Dudl (84. Dav. Krch) – Nečas (84. Anih), Hušbauer, Nkwinga (84. Brabec) – Jandera (55. Andronikou).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...