Předchozí
1 z 9
Další

REPREZENTACE DO 21 LET

Ač platí za střelce, tak reprezentační dres v mládežnických kategoriích se mu dlouho vyhýbal. Šanci dostávali jiní okolo něj – Antonín Fantiš nebo Milan Mišůn. On dostal příležitost až na závěr v týmu do 21 let, ve které nakonec odehrál devět zápasů, ve kterých vstřelil šest bodů.

„Hodně mi pomohlo, že jsme každý měsíc někam cestovali a hráli jsme přáteláky. Věděl jsem, že vždy někam odjedu, odehraju dva zápasy. Pan Dovalil mi docela věřil. Nasbíral jsem minutáž a bylo fajn, že jsem se vracel do klubu a měl docela sebevědomí,“ komentoval Wágner.

POHLED KANONÝRA

Tomáš Wágner chtěl od malička dávat góly. V minikopané překonal jako první hranici sta gólů, což označil do určité míry jako dar. „Spíš přemýšlení. Dá se poznat, kam bude míč letět nebo se procentuálně odrazit.,“ poodkryl32letý útočník svůj recept na góly.

ANGAŽMÁ V PLZNI

Díky své produkci si v Příbrami řekl o velký přistup, který se uskutečnil zkraje roku 2012, kdy zamířil do kádru tehdejšího mistra z Plzně. „Měli za sebou první Ligu mistrů. Pro mě velký skok,“ přiznal Wágner. V dresu Západočechů se ale neprosadil tak, jak by si představoval. Důvodem byla i forma slovenského útočníka Marka Bakoše, který ho před sebe nepustil.

„Marek byl dobrý útočník. Zpětně člověk pochopil, že nebyl důvod měnit sestavu. Když útočník dává góly, tak tam druhého nepustí,“ uznal nyní Wágner.

V HISTORII PLZEŇSKÉHO FOTBALU

Ačkoliv v Plzni odehrál Tomáš Wágner dohromady jen 37 zápasů v lize a dalších deset v evropských pohárech, tak se dostal do výběru památečních gólů plzeňského fotbalu, když se trefil do sítě CSKA. Umístil se mezi nejlepšími čtyřmi a díky tomu se objevil na plechovkách Gambrinusu, nebo na poštovních známkách. "Už v té chvíli jsem věděl, že to bude jeden z největších momentů mé kariéry,“ prohlásil Wágner, který má doma schované ještě nějaké plechovky.

NÁVRAT DO PŘÍBRAMI

Během svého působení v Plzni se formou hostování vrátil i do Příbrami, které musel pomoci k záchraně. „Byl těžký, Určitě nebyl jednoduchý. Kabina se docela vyměnila. Vstup do ligy se nám nepovedl. Nicméně celý rok se nám povedl, začal jsem hrát pod Františkem Strakou a dával góly,“ vzpomínal Wágner, který také přiznal, že když nehraje, tak ho to nebaví a raději půjde jinam.

O ČESKÉ LIZE

Wágner si za svou kariéru prošel několika českými kluby. Kromě Příbrami a Plzně, působil ještě ve Zlíne, Karviné nebo Mladé Boleslavi. Tuzemskou nejvyšší soutěž má tak zmapovanou z vícero úhlů.

Tomáš Wágner (vlevo) vstřelil na jaře první gól za Příbram
Fotbal už tak nehrotím. Lepší je si někdy počkat, říká Wágner

„Je pravda, že česká liga je hodně soubojová. Nejvíc se běhá, nejvíc se sráží. Jak první, tak druhá liga je náročná na běhavost a soubojů je tam dost. Jsem na ně zvyklý a nevidím mez nimi rozdíl,“ řekl na jejich adresu 32letý útočník, kterého samotného štve, že nemá ostřejší lokty. „Neumím je tam dát a občas si to vytýkám, že nejsem větší hajzlík,“ prásknul na sebe.

PŮSOBENÍ NA KYPRU

Po několika českých klubech si vyzkoušel i zahraniční. Jeho cesta zamířila na Kypr, který znal ze soustředění a i díky teplu si tam chtěl jednou zahrát. Povedlo se. V roce 2020 si ho vyhlédl tamější klub Nea Samalis. „Měl jsem to štěstí, že mi nabídka přišla na podnose. Byla to změna, která je někdy potřeba,“ řekl Wágner k prvnímu angažmá mimo Českou republiku.

Kyperskou ligu ale vnímal jako hodně fotbalovou, ve které hrálo spoustu dobrých hráčů, výborných fotbalistů z Portugalska či Brazílie. Za rok na tomto ostrově ho mrzela jediná věc, že celý jeho pobyt byl ovlivněn covidem. Jeho angažmá tam poté ukončilo vleklé zranění, kvůli kterému už na Kypru podstoupil operaci, avšak stejně se vrátil přes Rumunsko až do Česka, kde se dal do kupy.

O CHEMII V KABINĚ

Během letošní zimní přestávky se vrátil do Příbrami a stihl už poznat i tým a tak prozradil, jaká je například chemie v kabině. „Někdy brblám, někteří jsme takoví, jiní jsou zase flegmatici. Čermus (Marcel Čermák) je komentátor hrozný, ale nemyslí to nijak zle, akorát u toho na tréninko hodně povídá (směje se). Někdy si něco říct a vyčíst je lepší, než dělat, že neexistuje, odehrát si svoje, převléct se a jít domů,“ mínil Wágner.

On sám však taky rád diskutuje, což je často vidět v průběhu zápasů, když o něčem diskutuje například s rozhodčími. „Snažím se to odnaučit. Občas se ale dostanu do varu, že pak zbytečně moc mluvím,“ dodal k tomu.

STO LIGOVÝCH GÓLŮ

Wágner má na dosah i hranici sta vstřelených gólů. K ní mu jich chybí osm. „Nebudu lhát, ten cíl tam je. Škoda, že to nemůže být v Příbrami, to mě mrzí,“ prozradil Wágner.