Kohout převzal sestupem ohrožený celek ve čtvrtek a dostal jen minimum prostoru na seznámení. „Hráči vidí jiné obličeje, slyší jiný hlas. Jinak se jede dál. Moc změn za 24 hodin se neudělá. Toho času moc není. Ale všichni děláme pro to, abychom zápas zvládli. Snad se budeme radovat,“ řekl nový kouč, který povede Příbram v posledních třech utkáních letošní sezony.

Už v sobotu ho čeká duel s Jihlavou. Oba celky bojují o záchranu a je mezi nimi tříbodový rozdíl. Pokud Příbram utkání zvládne zvýší naděje na vyhnutí se sestupu. Vyhráno však ještě mít nebude. „O záchranu bojuje polovina tabulky. Letos je liga extrémně vyrovnaná. Jihlavu bereme jako přímého soupeře v boji o sestupu. Nám velí povinnost, abychom vyhráli. Veškerá koncentrace sil je směrem k Jihlavě. Soustředíme se čistě jen na ní,“ řekl Kohout.

Když v Příbrami došlo k předchozí výměně trenérů, tak se dostavil vítězný efekt, když Středočeši překvapivě zvítězili na hřišti vedoucí Dukly. Nyní by tři body brali všemi deseti i proti Jihlavě. Kohouta čeká obtížná premiéra na lavičce. „Lehounké mražení tam je. Malinkou nervozitu cítím, ale věřím, že z nás a hlavně z hráčů spadne úvodním písknutím,“ uzavřel nový trenér. Na stadionu u řeky Litavky je naplánován úvodní výkop na 17:00.


Načítám tabulku ...